Reklam Alanı
Teknoloji 1

Microsoft 64 Bit Windows Phone İle Geliyor !

Teknoloji şirketi Microsoft’tan Wİndows Phone ile ilgili yepyeni hamle ! Bilindiği üzere Microsoft yazılım hususunda dünya devi olmasına rağmen akıllı telefon alanında tam olarak tutulmayı başaramadı. Lumia serisi modeller ile karşımıza çıkan, bunun haricinde farklı telefon şirketlerine de Microsoft Windows Phone yazılımını sunan Microsoft umduğunu tam olarak bulamadığından yönünü Surface Phone’a çevirmiş durumda. Ancak ünlü şirket ile ilgili sürpriz bazı gelişmeler de yaşanmıyor değil. Elimize ulaşan bilgiye göre Microsoft, telefon şirketlerine yeni bir imkan daha tanıdı.

64 BİT WİNDOWS PHONE

Microsoft tarafından kullanıcılara 64 Bit Windows Phone işletim sistemi sunuluyor ! Microsoft’un bu anlamda yaptığı 64 bit hamlesi önemli çünkü bu sayede akıllı telefon üreticileri akıllı telefonlarını çok daha geliştirebilecekler. 64 Bit işletim sisteminin akıllı telefon üreticilerine sunacağı en büyük yarar ise hiç kuşkusuz 4 GB’dan daha yüksek RAM kapasiteli bir akıllı telefon üretebilme olanacağı olacak. Microsoft bu yaptığı hamle ile daha gelişmiş bir akıllı telefon için çabalıyor.

YAZILIM DÜNYASINDAN DAHA FAZLA HABER İÇİN TIKLAYINIZ

Emre Bey {Emre}

“Microsoft 64 Bit Windows Phone İle Geliyor !” üzerine 1 yorum

  1. Cafer dedi ki:

    artık 64 bit teknolojisi herşeyde ön plana çıkar oldu donanımsal olarak cihazlar güçlendikçe 32 bit sistemi yetersiz kalıyordu zaten

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.