Reklam Alanı
Teknoloji 0

Microsoft İnsanların Özel Yaşam Hakkını Ezip Geçiyor !

Fransa tarafından Microsoft‘un son işletim sistemi olan Windows 10 işletim sistemi ile ilgili ortaya koymuş olduğu içler acısı rapor Microsoft’un insanların gizliliğine önem vermediğini gözler önüne bir kez daha açıkça serdi. Bu raporun ardından Fransa aynı zamanda Microsoft’un mutlaka Windwos 10 işletim sistemindeki bazı noktaları değişime uğratması gerektiğini savunarak aksi halde ülkeden Windows 10’un yasaklanacağını kaydetti. Fransa’nın bu önemli adımı oldukça dikkat çekiciydi. Peki ya o raporda neler yer alıyor?

HADDİNDEN FAZLA VERİ DEPOLANIYOR !

Windows 10 kullanan kullanıcıların hangi uygulamada ne kadar vakit geçirip ne yaptıkları raporlanıyor ve bu raporlar güvenli liman olarak adlandırılan ABD’deki bir bölgede depolanıyor. Üstelik Microsoft kullanıcıların bu raporları engelleyebilmesini, yani çerezleri silebilmelerini mümkün kılmamış.

3 AY SÜRE !

Komisyon tarafından Microsoft’a üç aylık bir süre tanınmış durumda… Eğer bu süre sonunda Microsoft hala bu tutumlarını sürdürürse ve herhangi bir değişiklik yapmazsa ülke genelinde Wİndows 10 işletim sistemi yasaklanabilir.

 

Emre Bey {Emre}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.