Reklam Alanı
Teknoloji 0

Microsoft, Paint’i Sonlandırıyor!

Microsoft, Paint’i Sonlandırıyor!

Windows tabanlı işletim sistemlerinin en eğlenceli ve en çok kullanılan alanlarından birisi olan grafik düzenleme aracını bir sonraki güncellemenin dışında tuttu. Bilgisayar kullanımı sırasında en eğlenceli dakikaların yaşandığı düzenleme programı yakın bir zamanda gelecek Windows 10 güncellemesi ile tarihin karanlık sayfaları içerisindeki yerini alacak. Yetkililer tarafından bugün yapılan basın açıklamasında gelecek güncellemin tarihinin belirli olduğunu, şimdiden Paint için helvaların kavrulmaya başlanması gerekildiği ifade edilmekte.

1985 yılında piyasaya sürülen ilk Windows işletim sistemi içerisinde yer alan Paint, bugüne kadar gerçekleşen güncellemeler ile gerek grafik gerekse düzenlemeler konusunda profesyonel destekler alıyordu. Artık devri mi geçti diyelim, kullanılmıyor diyelim nedeni belli olmayarak sadece sonbahar aylarında gelecek kapsamlı güncelleme ile artık işletim sistemi içerisinden kaldırılacağı ifade edilmekte. Bununla beraber kapsamlı olarak gelecek sonbahar güncellemesinin ardından yeni grafik düzenleme aracı Paint 3D hizmetini kullanıcıların hizmetine sunacak. Kapsamlı olarak birçok detayın yer aldığı yeni düzenleme aracı doğrultusunda artık eski sistem bir düzenleme aracına gerek duyulmadığı tahmin ediliyor.

Yapılan bazı yorumlarda yeni gelecek Paint 3D’nin fonksiyonel açıdan yeterli olmadığı, eskisine oranla grafik düzenleme performansı sunmadığı ifade edilmekte. Bu girişim sonucunda Microsoft ekiplerinin pişmanlık yaşamadan alınan karardan geri dönmelerini isteyen kullanıcılar, bu hayli ile gayet grafik düzenleme aracından memnun olduklarını belirtmekteler. Şimdiden dağ gibi artan tepkiler acaba ne hal alacak?

{phantaso}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.