Reklam Alanı
Haberler 0

Microsoft, Windows 10’u Güncellemeyene Destek Vermeyecek

Microsoft, Windows 10’u Güncellemeyene Destek Vermeyecek

Yazılımsal alanda büyük değişiklik kararı alan Windows, hem lisanslı kullanımın önünü açmak, hem de bilinçli ve güvenilirliğini ön planda tutmak isteyen kişiler için üst düzey bir güncelleştirme haberi paylaştı. Mayıs ayından itibaren yayımlanacak olan destekler sadece güncellemelerini yapan Windows 10 kullanıcılarına açacak. genellikle büyük güncelleştirmeleri ve destek paketlerini kullanıcılarına haber vermeden paylaşan destek ekibi bu kararın alınması ile beraber daha özgür bir çalışma ortamına sahip olacak. Özellikle kurumlar sırasında Windows gelişmelerini kapatan kullanıcılar bu durumdan büyük zararlı çıkacak gibi görünüyor.

9 Mayıs 2017’ye kadar Windows 10 sürümünü güncelleştirmeyen kişileri kara listeye alacak olan Microsoft, o günden itibaren bu liste içerisinde olan kişilere hiçbir güncelleme desteği sunmayacak. Meydana gelen sorun ve hataların tamamından kullanıcılar sorumlu tutulacağı gibi işletim sisteminden kaynaklanan herhangi bir olumsuz durum yine kullanıcılara mal edilecek. Bu nedenle eğer otomatik güncelleştirmeleriniz halen kapalı ise 9 Mayısa kadar açmanızı öneriyoruz. Bu adım, bir sonraki güncelleştirmeler hakkında da bilgi vermektedir. Bilindiği üzere Microsoft, bu yıl 2 adet büyük güncelleştirme yayımlayacak. Eğer bu durum neticesi ile kara listeye alınan kişiler bu güncelleme listesinin dışında tutulacak.

Bir nevi dışlanmış pozisyonuna bürünecek olan kullanıcılar, güncelleştirmeleri alamadıkları için saldırı hedeflerinin de odak noktası haline gelecektir. Kişisel güvenliğini sağlama konusunda yetenekli olan kişiler için bir anlam ifade etmeyen bu durum amatör kullanıcıları büyük oranda etkileyecektir.

{phantaso}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.