Reklam Alanı
Haberler 0

Microsoft Yeni Bir Telefon Üzerinde Çalışma Yapıyor!

Microsoft Yeni Bir Telefon Üzerinde Çalışma Yapıyor!

Windows Phone, mobil işletim sisteminin en başarısız sistemi olarak gösterilmekte. Geçtiğimiz yıl yapılan bir toplantı sonucunda geliştirilme çalışmaları durdurulmuş ve Windows Phone işletim sisteminin artık tarihe karışacağını belirtmişti. Büyük umutlar ile geliştirilen sistemin yeterinde kullanıcı sayısına ulaşamaması şirketin orta ölçekte bir zarar etmesine neden olmuştu. Adeta ringlerin vazgeçilmez yenilgi kaynağı olarak gösterilen Microsoft son hamlesini, can damarını kestirtmemek için yeni bir akıllı telefon üzerinde çalışmalar yapmaya başlamış görünüyor.

Mobil alanının liderleri İOS ve Android olarak gösterilse de Microsoft tabuları yıkmak amacı ile mobil bir işletim sistemi geliştirmek istemişti. İlk yıllarda oldukça popüler olarak kullanılan telefonlar bir anda sektörlerin değişmesine, izlenilen yollarda Microsoft’un da dahil edilmesine olanak sağlamıştı. Ne var ki popülerlik her geçen yıl düşüşe uğramış ve kendi kendisini yok etmiştir. Nokia telefonların Android sistemi ile piyasa sürmüş olsa idi Microsoft tarihinin en büyük gelirlerinden birisine imza atabilirdi. Şu an için yeni bir Windows Phone üzerine bir çalışma yürütülüyor olması teknoloji dünyasında bir acaba? soru işaretenini oluşmasına neden oldu.

Gelecek Windows Phone telefon şirketin son şansı, son ürünü olarak gösteriliyor. Tüm güçleri ile reklam çalışmalarını yürütecek olan Microsoft hedefledikleri satış rakamlarına ulaşması durumunda işletim sistemine olan desteklerini sürdürecek. Eğer olur da bu proje de tutmaz ise Windows Phone bir daha açılmamak üzere kapatılacak.

{phantaso}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.