Reklam Alanı
Akıllı Telefon 0

Microsoft’a Göre Akıllı Telefon Dönemi Bitti!

Microsoft’a Göre Akıllı Telefon Dönemi Bitti!

Kime sorarsanız sorun Akıllı Telefonlar amiral gemilerin de desteği ile en görkemli, en gösterişli zamanını yaşamakta. Her geçen gün giderek artan satışlar bu durumu doğrulasa da Microsotf’un oldukça üst bir yetkilisinin yaptığı bir açıklama tüm beklentilerin yıkılmasına neden oldu. Yapılan açıklama göre altın çağında bulunan Akıllı Telefon sektörü aslına bakılacak olursa çok önceden bitmiş görünüyor. Bu açıklamanın bir yansıması olarak Microsoft’un artık Windows Phone yatırımlarını kestiğini, yakın bir zamanda sunulan tüm destek sistemlerinin kaldıracağını söyleyebiliriz.

Microsoft, Windows Phone  üretimlerini durdurmasına rağmen piyasadan bütünü ile elini çekmemekte. Cihaz üretimlerine devam edecek olan firma, artık akıllı telefon piyasasının eridiğini düşünmekte. Zamana bağlı olarak yakın gelecekte tamamen gerçeklikleri içeriğinde taşıyan Sanal Gerçekçilik cihazlarının akıllı telefonların üzerinde yer alacağını düşünmekte.

Microsoft tarafından geliştirilen HoloLens, bilindiği üzere 2 yıl önce satışa sunulmuştu. Üst düzey sanal gerçekçiliği ile adeta kullanıcılarına farklı bir deneyim oluşturmak istemekte. 3,000 Dolardan satışa sunulan HoloLens çok fazla ilgi görmese de kullanan kişiler artık telefonlarının farklı amaçlara da yaradığını söylemekte. Telefon üreticilerinin yakın zamanda yatırımlarının büyük bir bölümünü Sanal Gerçeklik üzerine yatıracağını dile getiren Microsoft, kendilerinin de artık akıllı telefon pazarından yavaşça çekildiğini ve artık sanal gerçeklik üzerine çalışmalar yürüteceğini açıklamıştır. Bu aşamada HoloLens’lerin durumu hakkında da bilgi vermeye çalışan yetkililer, yakın zamanda yeni üretimlerin satışa sunulacağını ifade etmekte.

{phantaso}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.