Reklam Alanı
Teknoloji 2

Microsoft’a Şok Üstüne Şok !

Akıllı telefon  alanında ortaya koymuş olduğu sayısız hamleye rağmen istediğini bulamayan Microsoft, sahip olduğu Windoows Phone akıllı telefon işletim sistemi hususunda hüsrana uğramaya devam ediyor ! Microsoft’un işletim sistemi olan Windows Phone’un dünya çapındaki kullanım oranı ortaya çıkarıldı. Ortaya çıkarılan küresel tabloda Microsoft’un ne kadar acınası bir durumda olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Hatta ve hatta Microsoft en kötü ihtimalden bile daha kötü bir duruma düştü !

KULLANIM ORANI %1’İN BİLE ALTINDA !

Microsoft’un işletim sistemi Windows Phone’un akıllı telefon alanındaki kullanım oranı hayrete düşürdü. 2016 yılı ilk aylarında Windows Phone kullanım oranının dünya çapında %1 olduğu açıklanmıştı. Şimdi elimize ulaşan yeni verilere göre Microsoft’un Windows Phone işletim sisteminin kullanım oranı %1’in de altına düştü ! Windows Phone  yeni kullanım oranının %0.7 gibi bir rakam olduğu öğrenildi.

BLACKBERRY İLE REKABET EDİYOR 

Microsoft’un pazardaki oranına en yakın işletim sisteminin Blackberry olması son derece dikkat çekti. Blackberry’nin kullanım oranı ise dünya çapında %0.2 şeklinde.

YAZILIM DÜNYASINDAN YENİ HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ

Emre Bey {Emre}

“Microsoft’a Şok Üstüne Şok !” üzerine 2 yorum

  1. şekil dedi ki:

    Microsoft her konuda başarılı olacak değil tabiki ben olsam bende şok yaşardım ama Microsoft şok üstüne şok yaşamış belliki geçmiş olsun

  2. Eran dedi ki:

    Microsoft batan firma ile bu kadar oluyor görmüş oldu sanırsam.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.