Milli E-Posta Servisi Geliyor!

Paylaş
 
Reklamlar
Reklamlar

Milli E-Posta Servisi Geliyor!

Bilişim teknolojileri alanındaki gelişmelerin her geçen gün arttığı ülkemizde yeni projeler ile ilgili bilgiler gün yüzüne çıkmaya başlıyor. Yerli işletme sistemleri, arama motoru gibi çalışmaların ardından milyonlarca kişi ve şirketin bir gereksinimi olan E-Posta üzerine de yerli çalışmaların yakın zamanda tamamlanacağı belirtildi. Bakan Ahmet Arslan tarafından yapılan açıklamaya göre; Milli bir E-Postaya gereksinim olduğunu, bu alan ile ilgili çalışmaların uzman ekiplerce başlatıldığı belirtilmekte.

2017 yılı ilk aylarında başlayacak olan çalışmanın 2018 yılı ortalarında tamamlanacağını dile getiren Bakan Arslan, birçok işlem ve görüşmelerin sağlandığı bu alanın tamamen yabancılar tarafından kontrol edilmesi ülke içerisinde büyük tehditler meydana getirebileceği, bu nedenle milli bir servis oluşturmak için çalışmaların başlatıldığını belirtmiştir. Projenin asıl amacının gizlilik olduğunu, global alanda hizmet veren E-Psta servisleri gibi birçok sunucudan geçirmek yerine doğrudan kişiler arasında iletişim kurulabilmek adına bir faaliyet yürütüleceğini açıklamıştır. Bu alanda oldukça profesyonel kadroların var olduğunu, en kısa süre içerisinde sadece ülkemiz vatandaşlarının kullanabileceği bir servis geliştirileceği ifade edilmiştir.

Piyasa içerisinde aktif olarak kullanılan mail servislerine baktığımızda sadece görünüm ve tema farklılıklarının bulunduğu, bunun dışında birçok özelliğin hiç değiştirilmeden uygulandığını görüyoruz. Bu konuda milli E-Posta servisinin ne gibi değişiklik sunacağını merak ediyor ve bir an önce çıkmasını umut ediyoruz. Birçok teknoloji alanında bu gibi gelişmeleri görmek istediğimizi de yetkililere hatırlatmak istiyoruz.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Reklamlar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM

Cs Go İndir

Teknolojice.com

Teknolojice.com

Teknolojice.com