Reklam Alanı
Minecraft Skin Değiştirmek
Nasıl Yapılır? 3

Minecraft’ta Skin Nasıl Değiştirilir?

Minecraft’ta Skin Nasıl Değiştirilir?

Bloklarla yapılar oluşturma, şehirler kurma ve hayatta kalmaya dayanan ve oldukça popüler bir oyun olan Minecraft kullanıcıların hayal gücünü oldukça zorluyor.

Minecraft oyun esnasında karakteri dışarıdan görebilmek için F5’e basmak gerekiyor, karakterin dış görünüşü ise oldukça sıradan bir görüntüye sahip. Her ne kadar kullanıcılar karakteri görmeseler de, yapılan işlerin görüntülerini kendi karakterleri ile birlikte almak isteyeceklerinden sıradan skin’e pek de talep olmadığını görürüz.

Bu problemin çözümü Mojang kullanıcılarına karakterin skin’ini değiştirme imkânı veriyor fakat bu değiştirmeyi açık bir şekilde yapmadığı için Minecraft skin değiştirme konusunda yardıma ihtiyaç duyuluyor.

            Minecraft skin değiştirmek için uygulanacak adımlar

 

            Minecraft içerisinde karakteri görebilmek için öncelikle F5 tuşuna basmak gerekir. Karakterin dış görünüşünün klasik bir memur tipinde olduğu görülecektir.

Minecraft’taki karakterin görüntüsünü değiştirebilmek için skinler indirmek gerekiyor. Bunun için Minecraftskins veya Skindex adreslerini ziyaret ederek birçok skin incelemek mümkündür.

Site içinde beğenilen skin’lerden herhangi bir tanesine tıklandığında, o skin’e ait bir indirme sayfasına yönlendirilir. Ekranın sağ bölümünde üzerinde bulunan “Download to Computer” bağlantısına tıklamak yeterlidir.

İndirilen skin dosyası png formatında olacak, bu dosya oyuna yüklendiğinde ancak o zaman karakter tamamen doğru bir şekilde görülecektir.

Dosya indirildikten sonra Minecraft.net adresine girilerek ve sitenin sağ üst kısmında bulunan “Log in” butonuna basılır. Butona basıldığında oyun için kullanılan e-posta ve şifre ile giriş yapmak gerekir.

Hesaba giriş yapıldığında çıkan profil ekranının hemen alt kısımda “Dosya seç” adlı bir bölüm görülecektir. Dosya seç üzerine tıklayarak indirilen png formatlı skin dosyasını seçilip ardından da “Upload” butonuna basılır.

Skin dosyası yüklenince ekranda yeşil bir görüntü çıkması dosyanın sorunsuz bir şekilde oyuna aktarıldığını gösterir. Fakat yeni skin’in oyun içinde görünmesi bir kaç dakikayı alabilir.

Oyunu kaydedip F5 butonundan skin’in ekran görüntüsünü inceleyebiliriz.

 

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Minecraft’ta Skin Nasıl Değiştirilir?” üzerine 3 yorum

  1. Mehmet dedi ki:

    Bir insan neden minecraft oynar anlamış değil iken bir insan neden minecraftta skin değiştirir ki

  2. koray dedi ki:

    abi bende soru soruya nabıcam? ilk doldurulmuş hayvanın adı neydi fln diyor

  3. Erdem dedi ki:

    enrs

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.