Reklam Alanı
Reklam Alanı
Teknoloji 301 0

Mining Yapmak İçin Ekran Kartı Önerileri

Amazon Hediye Çeki
Amazon Hediye Çeki

Mining Yapmak İçin Ekran Kartı Önerileri

Kripto para alanına direk üretici olarak giriş yapmak isteyen kişiler, madencilik yapmak için en gerekli ekipmanın ekran kartı olduğunu elbette öğrenmişlerdir. Bu alanda kazımlar yapmak için 3 5 adet ekran kartının da yeterli olmadığını öğrenen kişiler yatırım yapmak ve daha çok kripto para elde etmek için mining sırasında kullanılabilecek ekran kartı arayışlarına girmişlerdir. Bu alanda yapılacak ekran kartı alımlarında sadece fiyata bakarak en pahalı seçimler yapmak sizi hayal kırıklılığına uğratabilir. Kripto madencilik alanındaki en temel noktalardan birisi satın alınacak ekran kartın fiyat performans göstermesidir. NVDIA ve AMD’nın üretmiş olduğu ekran kartlarını incelediğimizde fiyat performans ürünü olarak AMD’nin RX400 serisinin ön plana çıktığını söyleyebiliriz.

RX400 modeli içerisinde geliştirilen RX470 ve RX480 küçük ve tek bir fana sahip olmasından dolayı düşük enerji tüketmektedir. Bu ekran kartlarının sunmuş olduğu performansın oldukça yüksek olduğunu, son yıllarda bu kartlardan bulmanın imkansız hale geldiğini de söyleyebiliriz. RX modellerinin fiyat performans ürünleri olarak ilan edilmesi ile fiyatlarında %500 zamlar da meydana gelmiştir.

Bununla beraber 4 GB ve 8GB modelleri bulunan RX500 serisi de mining alanında sık kulanılan ekran kartları modelidir. Piyasada profesyonel olarak madencilik yapan birçok kişi RX570 ve RX580 modellerini kullanmaktadır. Bu iki model arasında RX570’in oldukça güzel performanslar sunduğunu söyleyebiliriz. Şu aralar karaborsaya düşen bu kartlar ciddi oranda yüksek fiyatlardan satılmak istenmekte.

{phantaso}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.