Reklam Alanı
Teknoloji 0

Mozilla Firefox Kullanıcılarına Mr. Robot Şoku!

Mozilla Firefox Kullanıcılarına Mr. Robot Şoku!

Dünyanın en başarılı internet tarayıcılarından birisi olarak gösterilen Mozilla Firefox, şirkete ait olan Mozilla vakfı tarafından yönetilmekte. Bugün global pazar içerisinde tarayıcının Mr.Robot dizisi ile gündeme geldiğini gördük. Ortaya atılan birçok iddia teknoloji dünyası içerisinde geniş yankılar uyandırdı. Ortaya atılan iddiaların doğruluğu ile ilgili bilgiler yazımızın devamında yer alacak.

Mozilla Firefox kullanıcı geçtiğimiz günlerde kendilerinden izinsiz olarak tarayıcılarına Looking Glass 1.0.3 adlı bir eklentinin kurulduğunu gördüler. Tamamen izinleri dışında gelişen bu eylem sonucunda eklentiyi inceleyen bazı uzmanlar bu eklentinin ne virüs, ne de zararlı bir yazılım olduğunu, sıradan işlevi olmayan bir eklenti olduğunu ifade ettiler. Dünya üzerinde bir hayli izleyici kitlesine sahip olan Mr.Robot dizisi, yayın hayatına geçtiği ilk günden bu yana bilgisayar işlemlerini sponsorluk olarak anlaştığı Mozilla Firefox tarayıcısı üzerinden yapmaktaydı. Bu anlaşma durumunu duyurmak ve tanıtım çalışmalarına önem vermek isteyen Mozilla’nın bir eklenti hazırladığını ve bunu tüm kullanıcıların hesaplarına otomatik olarak yüklediği belirtiliyor.

Eklentinin şu an için herhangi bir faaliyetinin olmadığını, virüs ya da zararlı yazılım içermediğini söyleyebiliriz. Mr.Robot ile aralarındaki bağın olması birçok kişi sevindirmiş durumda. Eklentiler ayarlarından Looking Glass 1.0.3 eklentisini aktif ya da pasif hale getirmek tamamen kullanıcıların insiyatifine kalmış durumda. Şu an için tehlikenin olmadığını Mozilla tarayıcısını güven duyarak kullanabileceğinizi belirtmek isteriz.

{phantaso}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.