Reklam Alanı
Nedir? 0

Netflix Nedir?

Netflix Nedir?

Dünya’da bulunan en büyük içeriğe sahip çevrimiçi dizi ve film izleme portalı olan Netflix, Amerika’da 1997’de kullanılmaya başlamıştır. 10 yıl gibi bir sürede Amerika’da %50 oranında kullanıma ulaşmıştır. 8 yılın ardından 2007’de ilk önce Kanada ardından Latin Amerika’ya sonra Avrupa, Japonya, Yeni Zelanda ve Avusturalya pazarlarına girmeyi başardı.

Netflix portalına PC, akıllık telefon ve tabletlerden ulaşılabiliyor.

Ocak ayında düzenlenen CES’TE Netflix CEO’su Reed Hastings, artık 135 ülke de hizmet verdiklerini ve sosyal medyada da “netflixeverywhere” etiketini açtıklarını söyledi.

Nerdeyse bütün dünyada bulunan Netflix, artık Türkiye’de de bulunuyor. Ancak Türkçe altyazılı film çok az durumda. Ve menüler hala İngilizce. Tam verimli kullanabilmek için biraz daha beklemek gerekiyor sanırım.

Netflix sitesine gidip üye olduktan sonra 25-45 TL arası bir fiyatla 3 farklı üyelik türünden birini almalısınız. İlk 1 ay ücretsiz. Sonraki ay bu ücreti kredi kartınızla ödemeniz gerekiyor.

 

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.