Reklam Alanı
Teknoloji 2

Nikon’nun yeni oyuncusu:Nikon 1 J5

Sürekli ürün portföyüne yeni modeller ekleyen Nikon;Aynasız kameralarına kompakt yapısı ile Nikon 1 J5‘yi de ekledi.

Kompakt yapısına aldanarak özelliklerini küçümsememeniz gereken Nikon 1 J5,Dijital SLR makinelerin çoğundan daha fazla performans sunarak yeni yoldaşınız olmaya aday.

Yeni görüntü sensörü ve otomatik odaklama teknolojileriyle donatılan Nikon 1 J5 amatör fotoğrafcıların profesyonel sonuçlar almasını sağlayacak.
Saniyede 20 kare hızında sürekli çekim yaparken bile odaklanması kusursuz olan makinada,105’i faz algılama tekniği kullanan 171 AF noktalı otomatik odaklama sistemi bu konuda önemli rol oynuyor.

20.8 megapiksel CMOS sensör kullanan cihaz,EXPEED 5A görüntü işlemcisinin de desteğini alarak,ISO 160-ISO 12800 aralığında bir değer sunuyor.Bu sayede gereksi gürültünün önüne geçilmiş oluyor.

Teknolojice-Nikon4k

Nikon 1 J5,Video çekiminde de kendisini ispat ediyor.3840 x 2160 yani başka bir deyim ile 4K çözünürlüğe ulaşarak video çekmenizi sağlayan cihaz bunu sadece 15 fps hızla gerçekleştirilebiliyor.

Teknolojice-Nikon1J5-0

1 j5’deki özellikleri kolayca kullanabilmeniz için Fn butonu ve komut halkası epey işe yarıyor zira kullanıcı istediği komutları atayabilme özelliğine sahip.Hareketli LCD ekranı sayesinde selfie fotoğraflarınızı istediğiniz gibi çekme olanağını veren cihazda, NFC ve Wi-Fi ile dosyalarınıza kolaylıkla erişim sağlıyor ve bunları mobil cihazlarınız ile paylaşma fırsatı veriyor.

Teknolojice-Nikon1J5-10

Ülkeye göre değişkenlik göstermekle birliktee Nikon 1 J5,Gümüş,Siyah ve Gümüş-Siyah seçenekleriyle satılması bekleniyor. Kameranın piyasaya ne zaman çıkacağı henüz duyurulmadı.

Teknolojice-Nikon1J5Black

Teknolojice-Nikon1J5-1

Teknolojice-Nikon1J5silver1

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Nikon’nun yeni oyuncusu:Nikon 1 J5” üzerine 2 yorum

  1. sinan dedi ki:

    Wifi bağlantısı oluşu çok iyi,
    fotoğrafların mobil cihazlara aktarılmasını veya paylaşılmasını sağlıyor.

  2. Mustafa dedi ki:

    Bu canavara sahip olanlar yaşadı. Özellikleri çok iyi. Bununla kısa filmi ahatlıkla çekebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.