Reklam Alanı
Nokia 0

Nokia 8 Tanıtıldı! İşte Cihazın Tüm Detayları!

Nokia 8 Tanıtıldı! İşte Cihazın Tüm Detayları!

Nokia’nın uzun zamandır beklenen amiral gemisi Nokia 8, HDM Global tarafından gerçekleştirilen organizasyon sırasında tanıtıldı. Birçok kişi tarafından özellikle tasarımı merak edilen cihaz nihayet tüm ayrıntıları ile beraber ortaya çıktı. Uzun süren bir sessizlik ardından sektöre hızlı bir giriş yapan şirket, çalışmalarını ardı ardına patlatmaya başladı. Uzun süredir hem tasarımı hem de özellikleri merak edilen Nokia 8, beklenenleri karşılayıp karşılamayacağı ise tam bir merak konusu. Amiral gemi, sahip olduğu tüm gücü Snapdragon 835 işlemci sayesinde aldığını görüyoruz. Bu sayede üstün bir performans ve hız olanağı meydana getirmesi ilk dikkat çekici özellik olarak gösterilmekte.

1440 x 2560 ekran çözünürlüğüne sahip olacak olan Nokia 8, 2.45 GHz işlemci hızına sahip olacak. 5.3 inç ekran büyüklüğüne sahip olacak olması kullanım açısından oldukça rahat bir kullanım sağlayacak gibi görünüyor. Ekranda üstün bir parlaklık oluşturmak adına özel bir teknolojiden yararlandığını ve Corning Gorilla Glass 5 teknolojisinden destek aldığını görebilmekteyiz. Metal bir gövdeye sahip olması ve alüminyum kaplamaya sahip olması dayanıklılık konusunda istenilenleri net olarak karşılamakta.

Model olarak tek bir yolda ilerleme kararı alan şirket 64 GB depolama alanı kullanmayı tercih etmiş. 4 GB RAM seçeneği olması birçok açıdan üstün performans alımını sağlamakta. Kameralar konusunda da bonkör davranan Nokia, hem ön kameradan hem de arka kameradan canlı yayın yapabilme gibi ekstre özelliklerde eklemiş gibi görünüyor.

{phantaso}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.