Reklam Alanı
Nokia 0

Nokia Kamera Lideri Olmak İstiyor!

Nokia Kamera Lideri Olmak İstiyor!

Akıllı telefonların günümüzde geldiği noktada büyük bir paya sahip olan Nokia, ilk adımları atmasına rağmen gerisini getirememiş ve sektör içerisinden uzun bir süre geri planda kalmayı tercih etmiştir. Aktif olarak üretim yaptığı dönemlerde üretimlerinin en etkili parçalarından birisinin de kamera olduğunu dile getiren kullanıcılar, sektör içerisinde Nokia’nın tekrar aktif girişimlerde bulunmasını istiyor. Bu isteklerin en önemli adımları geçtiğimiz gün atılmış olup Carl Zeiss  firması Nokia ile beraber ortak bir çalışmaya başlayacaklarını dile getirdi.

Kendilerine has işletim sistemi merakından vazgeçen firma geçtiğimiz yıldan itibaren üretimlerini Android sistemi ile piyasaya sürmeye başlamıştır. Carl Zeiss firması, uzun yıllar firmanın telefonları için kamera lensi üretmiş olup piyasalar içerisindeki satış oranlarının artmasına büyük oranda katkı sağlamıştır. Aktif olarak üretimlere başlayacak olan Nokia, yen model amiral gemileri için kullanıcılara kamera açısından büyük süprizler hazırlayacak gibi görünüyor. İki firmanın ortak girişi olarak üretilecek ilk telefonun Nokia 9 olacağı iddiası şimdiden sosyal medya ağları içerisinde teknoloji severleri heyecanlandırmış durumda.

Akıllı telefonların teknik özellikleri kadar kamera özelliklerinin de iyi olması gerekiyor. Piyasalar içerisindeki açığı bu hamlesi ile doldurabilirse Nokia geçmişteki başarılarını tekrarlayacak gibi görünüyor. Anlaşmanın şartları hakkında henüz bilgi sahibi olamadığımız için tam anlamı ile bilgi paylaşımında bulunmadığımızı da belirtmek istiyoruz.

{phantaso}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.