Reklam Alanı
Nokia OZO
Donanım 0

Nokia OZO İle Sanal Gerçeklikte En Büyük Adımı Attı

Nokia OZO İle Sanal Gerçeklikte En Büyük Adımı Attı

Akılı telefon dönemine geçiş aşamasında bir türlü isteneni veremeyen Nokia, akıllı telefonlarında kullandığı işletim sistemlerini değiştirmemekte kararlı olunca kısa bir süre içerisinde akıllı telefon piyasasında çöküşü yaşamıştı. Yaşanan çöküş sonrasında Microsoft tarafından akıllı telefon bölümü de satın alınan Nokia, sektöre geri dönüş yapmaya hazırlanıyor. Fakat bu kez geri dönüş akıllı telefonlarla değil yeni nesil teknoloji sanal gerçeklikle. İlk aşamada son dönemin yeni teknoloji ürünleri olarak dikkat çeken sanal gerçeklik gözlüklerine yönelmeyen Nokia sanal gerçeklik videoları çekebilen yeni Nokia OZO kamerayı tanıttı.

8 Kameralı Şık Tasarım

 

Cihazın en çok dikkat çeken yanı ise tasarımı. Topuz görüntüsüne benzetilmiş olan bir tasarıma sahip Nokia OZO, tasarımını ise 8 adet 360 derece kamera ile destekliyor. Bununla beraber çözünürlük garantisi olarak 2K çözünürlüğü destekleyen Nokia OZO çift kamera sistemleri sayesinde 360 derece çekimi sorunsuz bir şekilde yapabiliyor. Cihazda görüntü depolamak için ise 500 GB SSD disk bulunması ise Nokia OZO’nun diğer büyük avantajlarından biri. Nokia kaybettiği prestiji yeni sanal gerçeklik video kamerası ile yakalayabilecek mi yoksa bir devrin efsane teknoloji firmalarından biri olan Nokia yeniden bir hüsran mı yaşayacak bilinmez ama Nokia’nın OZO kamera ile yeniden bir çıkış yakalamaya çalıştığı kesin. Şimdilik kameranın özellikleri ise bu çıkışı sunacak gibi gözüküyor. Nokia OZO’nun fiyatı ise tam 60.000 Dolar!

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.