Reklam Alanı
Giyilebilir Teknoloji 1

Oculus Rift nihayet tanıtıldı

Facebook tarafından satın alınan ve sanal gerçeklik ürünü ile tanıdığımız Oculus firması nihayet geliştirici sürümünden çıkıp Final sürümünü E3 oyun fuarı öncesi tanıttı.

Firma,bu tanıtımda Oculus Rift için kullanılacak giriş aygıtlarını tanıtırken bizleri de şaşırtmayı başardı.

Videoda da izleyebileceğiniz gibi 2016 yılının ilk çeyreğinde satışa sunulması beklenen Oculus rift Sanal gerçeklik gözlüğünün kutusundan bizi şaşırtan oyun kumandası olarak ise,Microsoft Xbox One kullanıcılarının yakından tanıdığı bir kontrollcü çıkıyor.

Böylece Microsoft ile Oculus firmasının işbirliği de teyit edilmiş oluyor.

Teknolojice-OculusRift-1

Windows 10 Kullanıcıları Xbox One oyunlarını oynabıldığı için ve Xbox oyunlarının tamamı sanal gerçeklik gözlüklerine uygun olmadığı için;bu sayede tüm oyunları Oculus Rift Sanal gerçeklik gözlüğü ile oynayabilmek mümkün olacak.

Kutusundan çıkan Oyun kumandası haricinde ayrı olarak satın alabileceğiniz bilim kurgu filmlerinden fırlamış gibi duran Oculus Touch kumandası ile oyun zevkinizi katlamak mümkün.İkili set halinde satılacak olan Oculus Touch kumandanın her birinde de bir adet analog joystick bulunurken,elimizi saracak çemberli bir yapıya sahip.

Teknolojice-OculusTouch

Oculus Rift‘ın fiyatı hakkında açıklanma yapılmaz iken gözler daha sonra yapılacak açıklamaya çevrilmiş durumda

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Oculus Rift nihayet tanıtıldı” üzerine 1 yorum

  1. Bahri dedi ki:

    Güzel birşeye benziyor. Umarım yanıltmazlar bekleyenleri. Takipteyiz. Keşke fiyatını da belirtselermiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.