Reklam Alanı
Giyilebilir Teknoloji 2

Oculus Santa Cruz

Sanal Gerçeklik (vr) pazarına ürettiği sanal gerçeklik gözlüğü Oculus Rift ile sektöre yön veren Oculus firması,bizzat firmanın sahibi konumunda olan Facebook’un kurucusu tarafından yeni modelini tanıttı.

 

KABLOSUZ SANAL GERÇEKLİK

Bildiğiniz gibi Oculus Rift güçlü bir bilgisayara ve tabi ki bu bilgisayarın grafiklerini şaha kaldıracak güölü bir ekran kartına ihtiyacı var. Kablo ile bilgisayara bağlanan Oculus Rift bizim hareketlerimizi kısıtlıyordu.
Bundan Oculus firmasıda rahatsız olmuş olacak ki tıpkı Samsung Gear VR gibi kablosuz,mobil bir modelini duyurdu

 

OCULUS SANTA CRUZ

Oculus Connect 3 çerçevesinde lansmanı yapılan bu model henüz aeri ürerime geçmemiş olsada Oculus Rift ve Samsung Gear VR arasında kendisini konumlandırarak şimdilik Santa Cruz kod adı ile duyurulmuş durumda.
Kablosuz olmasının avantajlarını kullanarak oda içerisinde bağımsızca hareket etmemizi sağlayacak olan bir dizi sensöre sahip olan Oculus Santa Cruz, böylece aslında Sanal Gerçeklik gözlüklerinden beklentilerimizi karşılıyor.

images
Oculus Rift’e nazaran tüm donanımını üstünde barındıran Santa Cruz,gözlüğün ön kısmında derinlik sensörü dahil birçok sensör ile bize kusursuz bir Sanal gerçeklik deneyimi yaşatmaya geliyor. Tıpkı Microsoft HoloLens modelinde olduğu gibi sensör ve kameralardan gelen veriyi gözlüğün arka tarafında yer alan (kafamızın arka kısmında kalacak) işleyerek bize kendi dahili ekranından sunacak.
Zuckerberg’e göre Oculus Santa Cruz her iki Sanal Gerçeklik modelinin harika bir karışımı olacak (kendinden ekranlı ve harici ekrana ihtiyaç duyan mobil gözlükler). Bunun yanı sıra gözlüğün daha geliştirlmeye ihtiyacı olduğunuda sözlerine ekleyen Zuckerberg böylece gözlüğün piyasa çıkış tarihi ve fiyatı hakkında bilgi vermemiş oldu.

 

Video’da izleyebileceğiniz gibi emekleme aşamasında olan Oculus Santa Cruz bizlere neler sunacak hep birlikte göreceğiz.

 

 

En kısa sürede satışa çıkacak olan Oculus Santa Cruz bakalım Samsung Gear VR satışlarını nasıl etkileyecek.
Sanal gerçeklik ve sanal gerçeklik gözlükleri hakkında daha fazla bilgi almak için

Sanal Gerçeklik

 

 

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Oculus Santa Cruz” üzerine 2 yorum

  1. Mustafa dedi ki:

    Rakip ürünlere baktığımızda böyle kablosuz kaliteli sanal gerçeklik modeli yok bu yüzden Oculuz Santa Cruz daha da ilgi çekecektir.

  2. Kemal Yemci dedi ki:

    İlgi çekici bir ürüne benziyor. Uygun fiyata bulabilirsem ben de alacağım. Farklı bir duygu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.