Reklam Alanı
Teknoloji 0

Online Alışverişte En Çok Satın Alınan Ürünler

Günümüzde online alışveriş son derece gelişti. Güvenilir alışveriş sitelerinin artması ile ülkemizde de online alışverişe büyük bir raabet var. Peki online alışverişte en çok hangi kategoride ürün satın alınıyor?

Yapılan araştırmalara göre online alışverişte en çok satın alınan ürünlerin hangi kategorilerin içerisinde olduğu belli oldu;

OYUN

Oyun kategorisinde artık Steam, Origin gibi online sanal mağazaların oluşu internetten yapılan alışverişleri inanılmaz derecede arttırmış durumda. Steam, Origin gibi uygulamalar ile artık insanlar büyük bir kolaylıkla orjinal oyun sahibi olabiliyorlar.

SAĞLIK & ÖZEL ÜRÜNLER

İnsanlar sağlık & güzellik gibi ürünleri internet ortamından satın almayı tercih ediyorlar. Aynı zamanda özel ürünleri de genelde internet üzerinden almak daha yaygın.

GİYİM & AKSESUAR

Aslında giyimin bu listede olması bizi de şaşırttı. Çünkü internet üzerinden alınan elbisenin tam olup olmayacağı sıkıntı olabiliyor. Ancak yinede ülkemizde internetten giyim alışverişi son derece yaygın durumda.

TEKNOLOJİ ÜRÜNLERİ

Teknoloji marketlerine göre N11, Gittigidiyor gibi sanal mağazalarda daha ucuza akıllı telefon, bilgisayar, donanımsal parçalar bulunabiliyor. Bu yüzden dolayı ülkemizde teknoloji ürünlerinin internetten satın alınması oldukça popüler.

Emre Bey {Emre}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.