Reklam Alanı
Reklam Alanı
Teknoloji 617 0

Opera Vpn Masaüstünde Nasıl Kullanılır

Amazon Hediye Çeki
Amazon Hediye Çeki

Opera Vpn Masaüstünde Nasıl Kullanılır

 

Bazı zamanlarda, internet yavaşladığında veya yasaklı olduğundan dolayı giremediğimiz siteler için VPN hizmetinden faydalanırız. Bu nedenle hâlihazırda birçok VPN uygulaması bulunuyor. Fakat bazıları ücretli iken, bazıları da istediğimiz hızda olamıyor, istediğimiz sitelere girme olanağını sunmuyor.

 

Masaüstü sürümlerde yaptığı yeniliklerle adını sıkça duyuran Opera, kısa bir süre önce, daha iyi bir VPN uygulaması ile karşımıza çıktı. Bu VPN ile istediğimiz hızda dolaşabilir, istediğimiz yasaklı siteye tek tıkla girebiliriz. Sizde bu VPN’yi kullanmak istiyorsanız ve nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız; yazının devamına bakabilirsiniz.

 

Masaüstünde kullanabileceğiniz en iyi VPN uygulamasını Opera sizin için ek uygulama olmadan sağlıyor. Opera tarayıcısı, yerleşik olarak karşımıza gelen, kolay bağlantı sağlayabilen ve farklı bir uygulama gerektirmeden, rahatlıkla kullanabileceğimiz bir VPN geliştirerek, internette daha hızlı ve sağlıklı dolaşmanın yollarını açtı. Opera tarayıcısına eklenen bu yeni VPN’yi herhangi bir ücret ödemeden masaüstünde dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

 

Yeni Opera VPN Nasıl Kullanılır?

VPN uygulamasını kurmak için öncelikle opera tarayıcısını bilgisayarınıza indirip, kurmanız gerekiyor. Tarayıcıyı indirip, kurduktan sonra menü butonu ile ayarlar sekmesine girin. Daha sonra Gizlilik ve Güvenlik sekmesine gelerek ekranı biraz aşağı kaydırın. VPN sekmesine geldikten sonra “aktifleştir” butonuna tıklayın. VPN ayarlarından Almanya, Hollanda, Kanada, Singapur, ABD seçeneklerinden birini işaretleyerek hızlı ve güvenli gezinmeye başlayabilirsiniz.

opera-vpn

opera-vpn-2
opera-vpn-3

VPN eklentisi ile ülke seçimi, IP adresi, toplam veri kullanımını görüntüleyebilirsiniz. Opera VPN eklentisini kullanmak için, yukarıda bahsettiğim gibi herhangi bir ücret ödemenize gerek yok. VPN uygulamalarındaki veya programlarındaki beklentiler genellikle hız olduğu için sizi belirli bir ücrete tabi tutabiliyorlar. Fakat Opera herhangi bir ücret istemezken, hız konusundaki bütün beklentilerinizi yeni çıkan bu VPN ile ücretsiz karşılayabilecek durumda.

Eğer resimlerle VPN özelliğini aktif edemediyseniz videomuzu izleyerek kolaylıkla yapabilirsiniz.

Amazon Hediye Çeki
Amazon Hediye Çeki

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.