Reklam Alanı
Teknoloji 3

Opera’nın babası Von Tetzchner’dan yeni tarayıcı:Vivaldi!

Opera web tarayıcısının babası Von Tetzchner, operadan istifa edip Vivaldi’yi kurdu.

Son dönemde özellikle mobil cihazları hedef alan web tarayıcısı Opera‘nın kurucusu von Tetzchner, tarayıcı hakkında ağır eleştirilerde bulundu.

Teknolojice-Vivaldi-2

2010 yılında Opera‘dan istifa ettikten sonra şirketin çok kan kaybettiğini vurgulayan von Tetzchner, eskiden “eğer biri bizden daha iyi bir şey yapmışsa, bu bir hatadır ve hatayı düzletmek için her şeyi yapmamız lazım,” şeklinde düşünürdük derken, şirketin şimdiki politikasını ise şu sözlerle anlattı: “Artık, birisinin Opera’dan daha iyi bir iş yaptığı görülürse, onları geçmek için pahalı bir yöntem olmaması şartıyla ne yapabileceğimize bir bakalım deniyor!”

Opera’nın çok uzun zamandır yeni çalışan işe almadığını da vurgulayan von Tetzchner, bu yüzden şirketin birincilik için iddiasını kaybettiğinin altını çizdi.

Opera tarayıcısına olan odağını kaybeden şirketin artık daha çok yeni şirketler satın alan bir yatırım şirketine dönüştüğünü ve reklam alabilecek potansiyele sahip
uygulamaları ve servisleri satın almaya odaklandığını söyleyen von Tetzchner bunun da Opera tarayıcısının gücünü kaybetmesine neden olduğunu söyledi. Von Tetzchner, kendisi zamanında 60 milyon kullanıcısı olan Opera’nın şu anda 100 milyonu geçmiş olması gerekirken, kullanıcı sayısının 4 yılda 10 milyon düşmüş olduğunu da hatırlatarak bunu da şirketin artık Opera’ya önem vermediğinin ispatı olarak gösterdi.

Bunu üzerine Von Tetzchner yeni bir web browser üzerinde çalışmalara başladı.Uzun çabalar sonucunda 27 Ocak 2015 tarihinde, Vivaldi Teknolojileri. Vivaldi web tarayıcısı ilk teknik ön izlemesini başlattı daha sonra ise ikinci teknik ön izleme 5 Mart 2015 tarihinde yayınlandı.Bizim incelememiz üzerine gayet başarı stabil hızlı çalışan bir web tarayıcı olmuş şimdilik cep telefonlarına uyarlanmamış olsa da ileri zamanlara bu sorunu da en hızlı bir şekilde kapatacaklarına eminiz umarım sizlerde beğenirsiniz.Aşağıda ki link’ten programı indire bilirsiniz.

Vivaldi

Teknolojice-Vivaldi-3

Bertan Kılıç {Bertan Kılıç}

“Opera’nın babası Von Tetzchner’dan yeni tarayıcı:Vivaldi!” üzerine 3 yorum

  1. Arda dedi ki:

    Var olan browserlardan sıkılan benim gibiler icin cok kullanisli bir paylasim olmus, tesekkurler

  2. Bilal Can dedi ki:

    müzikle olan ilgisinden midir bilmiyorum ama isim çok hoş. ama kullanmayacağım kesin 🙂

  3. mozart dedi ki:

    Vivaldi, eski Opera özelliklerini yeni bir altyapıyla kullanıcılara sunmaya çalışıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.