Reklam Alanı
Oyun 0

Overwatch’a Yeni Oyun Modu

Blizzard Entertainment tarafından geliştirilen ve yayınlanan çevrimiçi FPS oyunu Overwatch’a yeni bir oyun modu geldi. Geçtiğimiz haftalarda açıklanan ve oyuncular tarafından merakla beklenmeye başlanan Competitive Play yani rekabetçi oyun modu, bugün itibariyle yayına alındı. Şimdilik sadece PC için gelen oyun modunun ilerleyen zamanlarda konsollara da geleceğini söyleyelim.

Birçok online oyunda bulunan rekabetçi oyun modu, oyuncuların daha ciddi karşılaşmalar oynamasına olanak sağlıyor. Herkesin en iyi oynadığı şampiyonu seçeceği bu modda daha yetenekli ve zorlu rakiplere karşı savaşacaksınız. CS: Go benzeri bir sistem ile geliştirilecek olan rekabetçi modda sezon sonu tüm dereceler sıfırlanacak. Şuan için rekabetçi modun giriş sınırı 25 level olarak belirlendi. İlerleyen zamanlarda bu sayının artabileceği öngörülüyor.

Rekabetçi oyun moduna başlarken klasikleşen 10 oyun, sizin yerleştirme puanınızı belirleyecek. Bu 10 oyun sonunda kendi yeteneklerinize uygun bir lige yerleştirileceksiniz. Birçok oyunda bulunan lig veya derece sistemi bu oyunda da bizleri bekliyor olacak. Bugünden itibaren PC kullanıcıları rekabetçi oyun moduna giriş yaparak yerleştirme maçlarını tamamlayabilir. Konsol oyuncuları ise birkaç gün beklemek zorunda.

Oğuzhan Oğuzhan {Oğuzhan}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.