Reklam Alanı
Oyun 0

Overwatch’da Banlananların Sayısı Artıyor

Blizzard tarafından geliştirilen çevrimiçi FPS savaş oyunu olan Overwatch’da yeni ban dalgası başlamış durumda. Oyuncuların oyun deneyimine zarar veren yazılım kullanan kullanıcıları, uzun süredir takip eden Blizzard, oyuncuları banlamaya başladı. Geçtiğimiz günlerde başlayan ban dalgası önümüzdeki günlerde de devam edecekmiş gibi görünüyor.

Mayıs 2016’da yayınlanan oyun, MOBA – FPS karışımı bir oyun olarak karşımıza çıkmıştı. İlk çıktığı zamanlar oyuncuların ön yargısıyla karşılaşan Overwatch, zamanla çok başarılı bir yapım olduğunu gösterdi ve şuan online oyunlar arasında hatırı sayılır bir oyuncu kitlesine ulaştı. Oyuncularının oyun deneyimini geliştirmek için sürekli güncellemelerle oyuna farklı dinamikler kazandırıyor.

Online oyunların en büyük sorunlarından biri olan hile ve 3. parti yazılımların kullanılması, Overtwatch’da da uzun süredir kendisini hissettiriyordu. Bu duruma önlem almaya çalışan Blizzard çok başarılı olamadı ve hile yazılımlarını engelleyemedi. Blizzard çareyi hileyi kullanan oyuncuları tespit edip, banlamakta buldu. Resmi forumlardan açıklanan rakamlara göre 2 günde 22.865 Overwatch hesabı kalıcı olarak banlandı. Bu durum oyuncuları şimdilik memnun etse de uzun vadede bir çözüm olarak görülmüyor. Sorunun direk kaynağına inmek gerekiyor.

Oğuzhan Oğuzhan {Oğuzhan}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.