Reklam Alanı
Oyun 0

PC Oyunları Akıllı Telefonlarda Da Oynanabilecek !

Bilgisayar oyunları ile ilgili sevindirici gelişme ! Bilgisayar oyunları akıllı telefon platformuna da geliyor ! Bilgisayar oyunları akıllı telefonlarda da oynanabilecek !

MOBİL MÜJDE !

Akıllı telefonlar günümüzde her ne kadar masaüstü bilgisayarlardan daha fazla kullanılsalarda oyun anlamında hala bilgisayarlar zirvede. Bilgisayar oyunlarının sahip olduğu grafikler, boyutlar, çeşitlilikler mobil platformda söz konusu değil. İşte tam da bu hususta çok ciddi çalışmalara başlanılmış durumda. PC oyunlarının cebe gelebilmesi adına yürütülen çalışmalardan en somut olanı ise PGS ! Bilgisayar el konsolu olarak lanse edilebilecek olan PGS, bilgisayar platformunda bulunan oyunları mobil platforma taşımayı sağlıyor. Son derece sevilen bir cihaz olabilecek niteliklere sahip olan PGS’nin yakın bir zamanda tüm dünyaya yayılması beklenmekte.

HEM WİNDOWS HEM ANDROİD !

Cihazda Wİndows 10 ön yüklü bir şekilde bulunmakta ve aynı zamanda dual boot ile Android 6.0 Marshmallow işletim sistemi söz konusu. Cihazda İntel Atom X7 işlemciye yer verildiğini de hemen siz değerli oyun tutkunlarına iletelim. 4048 mAh batarya kapasitifine sahip olan cihaz bu özelliğiyle de uzun süreli bir oyun deneyimi vaadediyor.

Emre Bey {Emre}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.