Reklam Alanı
Teknoloji 1

PC Satışlarında Dikkat Çeken Canlılık !

PC pazarında yeni gelişmeler var ! Elimize ulaşan verilere göre son dönemde PC satışlarında dikkat çekici bir oranda artış yaşandı.

PC SATIŞLARI ARTTI

Bilindiği üzere artık akıllı telefonların ve tabletlerin son derece yaygın olduğu bir dönemde yaşıyoruz. Eskiden bilgisayarlar bir evin olmazsa olmaz parçasıyken zamanla akıllı telefonların çok daha kullanışlı olması ve taşınabilirliği masaüstü bilgisayarların satışlarını çok ciddi ölçüde azalttı. Aynı zamanda akıllı telefonlarda, tabletlerde oyunların son derece yaygın olmaya başlaması ve PC fiyatlarında artış yaşanması da kullanım oranlarını tetikleyen bir başka etken oldu. Pazarda bilgisayar satışlarının oranı uzun bir zamandır oldukça düşük seyrederken son zamanlarda yapılan bazı atılımlar sonuç getirdi ve PC platformuna ilgi son dönemde biraz arttı.

Bilgisayar satışlarında son dönemde ciddi bir artışın söz konusu olduğu bilgisine ulaşıldı.  Yaşanan artıştan en fazla yararlanan şirketlerin ise Acer ve Lenovo olduğu öğrenildi. Şuan da pazarda en fazla oranda artış gösteren şirket Acer… Acer’in söz konusu oranının %16 olduğu bilgisine ulaşıldı.

 

Emre Bey {Emre}

“PC Satışlarında Dikkat Çeken Canlılık !” üzerine 1 yorum

  1. Hüseyin dedi ki:

    Özelikle gençler oyunlara çok düşkün yeni oyunlarda epey donanım istiyor bilgisayarı yenilemek gerekiyor kısa aralıklarla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.