Reklam Alanı
iOS Uygulamalar 1

Periscope Nedir,Nasıl Kullanılır.

Meerkat uygulaması ile başlayan canlı yayın akışı paylaşım çılgınlığı Periscope uygulaması ile devam ediyor.

7 haftada 700 bin aktif kullanıcıya ulaşarak ciddi bir potansiyel oluşturan Meerkat uygulaması,Periscope uygulamasının ünlenmesi ile kan kaybı yaşayarak popülerliğini yitirmiş durumda.Periscope’u başarılı kılan nedir?

Periscope uygulaması şimdilik sadece iOS işletim sisteminde kullanıma sunulmasına rağmen Meerkat uygulamasını sollamış durumda bunda Periscope uygulamasına kayıt olmanız için Twitter hesabınızın olmasının büyük payı var.Bunun da sebebi uygulamanın artık Twitter bünyesine katılmış olmasıdır.Twitter’ın CEO’su Dick Costolo,Periscope’un 10 günde 1 milyon kullanıcıya ulaştığını açıkladı sanırız bu rakam ile Meerkat arasındaki popülerlik savaşı tamamen bitmiş oluyor. Android için henüz Periscope uygulaması mevcut değil fakat bunun uzun sürmeyeceğini belirtmemize gerek yok sanırız.

Türkiye de Başta Cem Yılmaz,Okan Bayülgen,Demet Akalın gibi ünlülerin sıkça kullandığı Periscope çılgınlığı artarak devam ediyor.

Teknolojice-Periscope-2
Aşağıda Periscope ekibinin bir açıklamasını bulacaksınız.

“Bir yılı aşkın bir süre önce başkasının gözünden dünyayı keşfetme fikrine hayran olduk. Ukrayna’da bir protestocunun gözüyle görmek nasıl olurdu? Ya da Kapadokya’da sıcak hava balonundan gün doğumunu izlemek? Bu çılgınca gelebilir, ama biz ışınlanmaya yakın bir şey yaratmak istedik. Olayları ve yerleri keşfetmenin birçok yolu varken, biz bir yeri o anda canlı video aracılığıyla yaşamaktan daha iyi bir yol olmadığına inandık. Bir resim bin kelimeye değer olabilir, ancak canlı bir video seni alıp anında o yere götürüp çevreyi gösterebilir.” “Yayınlarınızı adlandıra bildiğiniz gibi, onları kimin izleyebileceğine de karar verebilirsiniz.Yayıncılar için, Periscope başkalarıyla deneyimlerinizi paylaşmanıza imkan sağlıyor. Bir tuşa basıyorsunuz ve takipçileriniz sizin hayatta olduğunuzu anlıyor. Kızınızın ilk adımlarına veya önemli bir olaya tanık olduğunuzda Periscope size izleyiciler ve paylaşılmış bir deneyimin gücünü sunuyor. Çoğu mobil yayın aracı, hiçbir canlılık hissi taşımıyor. Periscope’taki yayıncılar izleyicilerine direkt olarak bağlıdırlar. Varlıklarını ve etkileşimlerini hissetmeleri mümkündür. Periscope’ta yayınlanmak, yanıp sönen bir kırmızı noktadan daha fazlası anlamına gelir. Biz Periscope’u her zaman şu an olan bir şeyin kalp atışı görseli olarak hayal ettik. Twitter’daki arkadaşlarımız da aynı şeyi hissetmiş olacak ki, Ocak ayında bu vizyon üzerinde beraber çalışmaya karar verdik.San Francisco’da bulunan küçük bir takımla birlikte Periscope’u ayrı bir ürün olarak üretmeye devam edeceğiz. Twitter sizi anında, sohbet içeren ve özgür bir deneyimle insanların, mekanların ve etkinliklerin daha yakınına getiriyor. Biz Periscope’un bu misyonu, insanlara yakınlarındaki ve uzaklarındaki dünyayı deneyimleme ve paylaşma yolu temin ederek daha da iyi bir şekilde gerçekleştireceğine inanıyoruz. Periscope’u sizlerle paylaşmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Nasıl kullanacağınızı görmek için de sabırsızlanıyoruz.”

Teknolojice-Periscope-1

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Periscope Nedir,Nasıl Kullanılır.” üzerine 1 yorum

  1. kuzey dedi ki:

    iyi yayın yapan kullanıcıları yakalarsanız ve takip ederseniz eğlenceli bir uygulama.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.