Reklam Alanı
Oyun 0

Player Unknown’s Battlegrounds Namıdiğer Pubg

Pubg

Son zamanlarda internetin artık her evde kullanılmaya başlamasıyla yaş fark etmeksizin herkese hitap eden oyunlar çıkmaya başladı. Bu oyunların en çok oynanan çeşidi de online olarak adlandırılan oyuncunun dünya genelindeki diğer oyuncularla aynı oyunda takımlar eşliğinde oynanan oyunlardır. Bu oyunlardan biri de Pubg olarak bilinen Player Unknown’s Battlegrounds ‘dur.

Oyunun Yapımı

‘’Açlık Oyunları’’ filmi tarzında hayatta kalma oyunları hayatımıza DayZ ile girdi. Bu oyunun oyuncular tarafından çok tutulduğunu gören yapımcı şirketler hemen bu tarzda oyun üretmeye başladı. Bir nevi DayZ oyunu ‘’hayatta kalma’’ tarzındaki oyunun oyuncular üzerinde memnuniyetini ölçen bir deney oldu. Daha sonra DayZ’ ı takiben H1Z1 oyunu çıktı. Kendine özgü Battle Royal modu ile oyuncuların büyük beğenisini toplayan bu oyun uzun zamanlar oyun piyasasından adından sıkça söz ettirdi. Bu serüven Pubg kısaltması ile bilinen Player Unknown’s Battlegrounds oyunu çıkana kadar. H1Z1 zaman içinde bazı hususlarda oyuncuların isteğini tam anlamıyla karşılayamadı. Bu hususların üzerinde durmayıp güncelleme gelmedi veya başka bir deyişle gelen güncellemeler beklentileri tam anlamıyla karşılayamadı. İşte Pubg oyunu tam bu noktada devreye girdi. 23 Mart 2017’ de çıkan bu oyun H1Z1’ in karşılayamadığı bu noktaları gidererek kendi tarzında bir oyun olarak piyasa çıktı. Henüz çıkmadan önce paylaşılan spoilerları bile oyuncuları heyecanlandırmaya yeterken çıkışı ile Steam piyasasında satış patlamasını da beraberinde getirdi. Bütçesi yeten oyuncular fiyatına bakmayıp direkt alırken sınırlı bütçesi olan oyun severlerde bu oyunu alabilmek için Steam indirimlerini büyük bir sabırsızlıkla bekledi ve bu tarihte Pubg dünyasına girdi.

Pubg Sistem Gereksinimleri

Oyun büyük satışları beraberinde getirse de oyuncuları hayal kırıklığına uğratan bir yönünü de beraberinde getirdi. İlk çıktığı zamanlar oyun optimizasyonu tam ayarlanmadığı için oyuncular donanımı pek fark etmeksizin her bilgisayarda fps düşüklüğü ve oyun içi kasmalar yaşıyordu. Bu yönüyle büyük eleştiri alan Pubg oyunu yapımcıları bu konu hakkında uzun bir inceleme yaptı ve tamamen halletmiş olmasa da büyük ölçüde bu sorunu halletti. Bu optimizasyondan sonra paylaşılan en düşük sistem gereksinimi de şu şekilde oldu :

  • Intel Core i3-4340 / AMD FX-6300 işlemci
  • 6 Gb Ram
  • 2 Gb GeForce GTX 660/ Readon Hd 7850 2 Gb
  • Windows 7/8.1/10 ( 64 Bit )
  • 30 Gb boş alan

 

Oyun İçi Tüyolar

  1. Sessiz Olmak

CsGo’ dan alıştığımız sesin önemi bu oyunda tam tersi yönde işlemektedir. Bu oyunda amaç hayatta kalmak ve en uzun süre sen hayatta kalmak istiyorsan oyun içinde sessiz olman gerekmektedir. Özellikle bir eve girerken sessiz bir şekilde yürümezsen henüz bir odaya yönelemeden kendini yerde ölmüş olarak bulacaksındır. Bu yüzden aklında kurduğun planı sessiz bir şekilde gerçekleştirmen gerekecek. Bu konu da önerimiz de oyun içinde spor ayakkabı kullanman. Bu ayakkabı oyun içindeki yürüme sesini oldukça azaltmana yardımcı olacaktır.

  1. Kendine Göre Tuş Ayarı

Her oyunu ilk aldığımızda gelen tuş ayarları her zaman bize hitap etmeyebilir. Bu ayarlar yapılırken oyuncuların geneli düşünülse de her oyuncu kendine göre bir ayar yapmalıdır. Çünkü kişinin el yapısı herkeste farklıdır. Kimimizin parmakları uzun her tuşa yetişebilirken kimimiz ise parmakları kısa olduğundan bazı tuşları kullanamamaktadır. Bu yüzden kişi el yapısı ve klavyede aldığı el pozisyonuna göre oyun içinde kullanacağı tuşları ayarlamalıdır. Ayrıca oyunda uzun süre hayatta kalmak için görüş alanınızı olabildiğince geniş tutun. Özellikle Fps modunda oyunu oynarsanız çevrenizi dar bir açıdan göreceksiniz. Bu da online oyunlarda en istenmeyen durumdur. Çünkü her oyuncu bağımsız bir şekilde hareket edebildiği için etrafınızdan geçen kişiyi dar bir bakış açısından göremezsiniz ve daha diğer oyuncuyu göremeden kendinizi ölü olarak bulursunuz.

  1. Ekipman Alma

Oyun içinde kullanacağınız ekipmanları seçerken kişi oyun stratejisini dikkate almalıdır. Örneğin oyunda alacağınız Akm adındaki silah daha az tepme gibi avantajı olsa da daha az menzile sahiptir. Bu yüzden bu silahı alacak kişi bir yere pusmak yerine aktif bir şekilde etrafı gezmeli ve yakın mesafeli çatışmalardan kaçınmamalıdır. Ama eğer dürbünlü bir silah alacaksa yukarda bahsettiğimizin tam tersi bir yere pusmalı ve etrafta geçen kişileri tek atışta avlamaya çalışmalıdır.

  1. Olabildiğince Hızlı Ol

Uçaktan atlama evresinden sonra etrafına bak ve diğer kişilerden olabildiğince uzak bir bölgeye git. Böylece hayatta kalma şansını arttırmış olacaksın. Ayrıca haritada bulunan arabaları da kırmızı bölgeden ulaşmak için kullanabilirsiniz. Ama burada dikkat edilecek husus arabalar oldukça fazla ses çıkarır. Bu yüzden bu imkanı anca kişi sayısı az ise kullanabilirsiniz. Yoksa kendinizi yeni oyun arama butonuna basarken bulabilirsiniz.

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.