Reklam Alanı
Donanım 5

Playstation 4 Pro Büyük Bir Sıçrama Yapabilir!

Playstation 4 Pro Büyük Bir Sıçrama Yapabilir!

Teknoloji devlerinden birisi olan Sony, Xbox’ın sağlam hamleleri karşısında biraz terleyerek gerçekten çileli bir zaman geçirdi ancak bu zor zamandan gerçekten sağlam bir hamle ile geri dönmeye hazırlanıyor. Playstation 4 Pro cihazının tasarımının tamamlanmış olması ve özelliklerinin sızması ardından yorumlar gelmeye başladı.
Sony Playstation 4 Pro cihazında gerçekten performans anlamında kullanıcılara çok iyi bir deneyim sunmak istediklerini ve kullanıcının asla şikayet edemeyecekleri bir cihaz tasarladıklarını dile getirdi.

Playstation 4 Pro 4K Canavarı Olacak!

Playstation 4 Pro cihazında en çok ağırlık verdikleri nokta ise 4K video işlemede ki başarıya odaklanmak olmuş. İşlemci tarafında gerçekten yeni bir adım atan ve AMD’nin yeni mimarisi olan Polaris mimarisi ile tasarlanan bu grafik işleyici ile 4K oyunlarda gerçekten muazzam bir deneyim sunacak.
Aynı zaman da PS4 Pro bu işlemi normal GPU’sunun sadece yarısını kullanarak yapacak. Evet, yanlış duymadınız donanımın sadece yarısını kullanarak muhteşem bir görüntü işleme performansı sağlayacak.

Donanım Tarafında İyileştirmeler Var

Sony, Playstation 4 Pro oyun konsolunda gerçekten donanım olarak daha gelişmiş bir cihaz ortaya çıkartmış. Playstation 4 Pro’nun teknik donanım özelliklerine şöyle bir bakacak olursak işlemci olarak Jaguar 8 çekirdekli bir işlemci yer alıyor. Bu işlemci 2.1 GHz hızında veri işleme özelliğine sahip olması ile dikkat çekiyor.
GPU yani grafik işleme birimi tarafında ise 4.20 teraFLOPS Polaris mimarisine sahip grafik işlemci bulunduruyor. Bu işlemcinin performansını gerçekten tüm oyuncular gibi bizde çok merak ediyoruz.
Bellek tarafında ise PS4 Pro 8 GB GDDR5 nesil RAM ile gelecek. Bu RAM hız bakımından ise 218GB/s performansına sahip olacak. Ek olarak ise buna 1 GB DDR3 RAM takviyesi de yapıldı. Bu sayede PS4 Pro 8 GB değil aslında 9 GB RAM ile gelecek.

playstation-4-pro-3

Hem 4K Hem Çoklu Uygulama Yönetimi

Eklenen bu 1 GB DDR3 RAM’in asıl amacı 4K işlemede yardımcı olması değil. 8 GB GDDR5 RAM zaten bu konuda oldukça yeterli geliyor ancak bu işin yanında SONY bir adım daha atarak çoklu uygulama yönetiminde de çok iyi bir performans sergilemek istiyor. Bu yüzden bu 1 GB DDR3 RAM çoklu uygulama yönetiminde kullanılmak için eklenmiş bulunuyor.

playstation-4-pro-2

Sony Playstation 4 Pro Çıkış Tarihi

Sony PS4 Pro oyun konsolunun bilgilerini sızdırmış bulunsa da resmi olarak tanıtımını 10 Kasım 2016 tarihinde gerçekleştirecek. Birçok oyun firması şimdiden Sony PS4 Pro’ya göre dizayn edilmiş oyun tasarımı yapmaya başladığını bildirdi ki bu oyuncuları oldukça heyecanlandırdı.
Sony, PS4 Pro’nun fiyatı bakımından henüz bir açıklama da bulunmadı büyük ihtimalle fiyatını 10 Kasım’da olacak resmi tanıtımda tüm dünyaya aynı anda açıklayacaklardır.

playstation-4-pro-4

 

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Playstation 4 Pro Büyük Bir Sıçrama Yapabilir!” üzerine 5 yorum

 1. Salih dedi ki:

  Anlatıldığına göre Playstation 4 Pro harika bir donanıma sahip olacak gerçekten büyük ses çıkaran teknoloji harikası olabilir bilgilendirmeniz için teşekkürler.

 2. melih can dedi ki:

  sony yeniliklerde sınırları zorluyor her dönem büyük değişiklikleri karşımıza cıkararak şaşırtmayı başarıyor.

 3. Ahmet Alp dedi ki:

  Playstation son yıllarda büyük atılımlar gerçekleştirdi. Artık neredeyse çoğu popüler oyun PC’den önce Playstation’a geliyor.

 4. Sercan dedi ki:

  Oyun bilgisayarı toplamayı düşünüyordum ama dolar arttır düşmüyorda o yüzden aklım PS4 Pro’da bakalım nasıl bir fiyatı olacak.

 5. Ahmet Can dedi ki:

  Playstation zaten birçok platformda pc’yi geçmiş durumda. Pro haliyle de etkiyi oluşturacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.