Reklam Alanı
Sony 0

PlayStation, Sony’i Ayakta Tutuyor!

PlayStation, Sony’i Ayakta Tutuyor!

Sony, bugüne kadar geldiği noktada en büyük pay ve gelir olanağı herkesinde tahmin ettiği üzere PlayStation’ın sağladığını ifade edebiliriz. Finansal anlamda rapor araştırmalarını paylaşan şirket 1998 yılından 2016 yılına kadar şirketin büyük gelirlerini konsol oyunları aracılığı ile elde ettiğini ifade etmektedir. PlayStation başarısını her zaman dile getiren firma, sadece PlayStation 4 bugüne kadar 20 milyon fazla satış gerçekleştirdiği ifade edilmektedir. Sadece 2016 yılında konsol oyunlarından elde edilen gelirin 1 milyar dolar olduğu ifade edilmektedir.

Konsol satışlarına olan ilgi Global pazarda büyük bir paya sahip olurken satışlar ile beraber oyun piyasalarının da şekillenmesine olanak sağlamakta. Oyun Dünyası içerisinde gelişmeleri yakından takip eden bilgisayar satışları ile beraber konsol oyunlarına da büyük ilgi göstermektedir. Geçtiğimiz yıl toplamda 2.5 milyon PlayStation 4 satışının gerçekleştirildiğini dile getirerek son 3 ay da sadece 1 milyon adet satışın Global alanda gerçekleştirildiği dile getirilmekte.

Konsol oyunlarının gelişimi konusunda tek yetkili birim olarak gösterilen Sony, tüm alanlarda var olan satışlarının konsollar kadar dikkat çekmediği ifade edilmekte. Konsol platformundan sonra ikinci sıraya yerleşen akıllı telefon satışları son zamanlarda biraz sönük kalmış gibi görünüyor. Akıllı telefon pazarında Samsung ve Apple ile mücadele edemeyen Sony, PlayStation 5 satışlarının başlaması ile beraber rekor bir gelir elde etmeyi planlıyor. Konsol alanında başarılı bir sonuç elde eden şirket, gelişim ve yatırımlarının büyük bir bölümünü bu alana doğru yöneltmekte

{phantaso}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.