Reklam Alanı
Oyun 0

Point Blank Karakterleri

Point Blank Karakterleri

Bildiğiniz gibi Point Blank FPS tarzı sevenlerin en çok tercih ettiği oyun olma özelliğine sahiptir. Bu oyun bir karakter ile başlar ve bu karakterin rütbe atlatılarak kademe kademe yükseltilmesi sağlanır. Böylece oyun içerisinde çok güçlü hale gelebilir ve rakiplerinize korku salabilirsiniz. Peki, ama Point Blank karakterleri hakkında detaylı bir bilginiz yok ve en iyisinin hangisi olduğuna karar veremiyorsanız bu yazımız tüm karakterlerin detaylı bilgilerini içermektedir. İşte Point Blank karakterleri hakkında çarpıcı öyküler ve en iyi olduğu modlar sizler inceledik

Free Rebels Karakterleri –  Kırmızı Takım

 

RED BULLS

Takım: Free Rebels (Kırmızı Takım)

Cinsiyet: Erkek

Hikayesi: Red Bulls gençlik dönemlerinde yurt dışında futbolculuk yapmaktadır. Kariyerinde doruk noktalarına gelmiştir ve futbolculuk hayatı herkes tarafından örnek alınmaktadır. Bir gün büyük patlamada annesini kaybeder ve onu görmek için ülkesine geri döner. Annesi için intikam yeminleri eder ve Free Rebels terör örgütüne katılır.

Özellik: Red Bulls oyunun başında verilen sıradan karakterdir. İri görünüme sahiptir ancak hareketleri son derece kıvrak bir yapıdadır. 100 sağlığı bulunur. Yapılan takviye ile 105 sağlığa kadar çıkabilir.

En İyi Kullandığı Silah: AUG A3

En İyi Olduğu Harita: Kütüphane, Burning Hall, M Station.

Karakter Puan Derecesi: 3/10

Red Bulls

D-FOX

TAKIM: Free Rebels (Kırmızı Takım)

Cinsiyet: Erkek

Hikayesi:  D-Fox çok varlıklı göçmen bir ailenin oğludur. Vatandaşlık hakkı bulunan ülkede polislik görevinde bulunur ve bir gün ihanet iftirası sebebiyle o sınır dışı edilir. Bu nedenle D-Fox kendi kimliğini bulabilmek adına ve tekrardan özgür yaşayabilmek için Free Rebels terör örgütüne katılır.

Özellik: D-Fox karakteri oyunun market penceresinden iki farklı seçenek ile alınabilir. Bunlardan birinci yöntem puan ile alınan şeklidir. Puan ürünü olan D-Fox 100 cana sahiptir ve hareket hızı düşüktür. Kıvrak hareketlere sahiptir ancak yavaş olması ona bir dezavantaj sağlar. NG ile alınan D-Fox ise özellikle 120 sağlığı ve hızlı koşması ile birçok haritada iyidir. Özellikle bu karakter bıçak düellolarında tek bir darbe ile ölmez. Diğer karakterler bıçağın tek bir darbesi ile ölürken D-Fox bu darbelere dayanıklıdır. Eğer bıçak maçlarından hoşlanıyor ve tek bir vuruşta ölmek istemiyorsanız kesinlikle NG ürünü olan D-Fox karakterini almalısınız. Bu karakterin cüssesi iri yapılıdır. Bu nedenle Red Bulls kadar olmasa da kolaylıkla görünebilirler.

En İyi Kullandığı Silah: P90 Ext.

En İyi Olduğu Harita: Lux Ville, Kütüphane, Alışveriş Merkezi, Crack Down.

Karakter Puan Derecesi: 4/10

D-Fox

TARANTULA

TAKIM: Free Rebels (Kırmızı Takım)

Cinsiyet: Kadın

Hikayesi: Çocukluk zamanlarında yaşadığı bir trafik kazasında ailesini kaybeder ve kendisi kurtulur. Bir aileye evlatlık olarak verilir ve bu kişiler ona şiddet gösterir. Bu nedenle üvey babasını dayanamayarak bıçaklayıp öldürür ve çocuk hapishanesine düşer. Hapishaneden kaçış planları içerisindedir ancak tek başına bunu başaramayacağını bilmektedir. Bu sıra ona Free Rebels terör örgütü sahip çıkar ve o da bu örgüte katılır.

Özellik: Tarantula karakteri isminden de anlaşılacağı gibi çok zehirli bir örümcek gibidir. Kendisini çok güzel kamufle edebilir. Düşmanlarının yanına sessizce yaklaşma özelliği vardır ve adımları çok hafiftir. Bu karaktere iki türlü sahip olabilirsiniz. Bunlardan birincisi oyun içi puanlar ile, ikincisi ise NG ile. Puan ile alınan Tarantula karakterinin 100 sağlığı bulunur. Hareket hızı NG ile alınana göre biraz düşüktür ancak oldukça iş görür. NG ile alınan Tarantula karakterinin ise 110 sağlığı bulunur. Takviye ile 120 olabilir. Sahip olduğu hareket hızı oldukça iyidir ve düşmanlarına çok hızlı bir şekilde yaklaşabilir. Küçük ve narin bir yapıda olması onun çok iyi bir şekilde saklanmasına olanak sağlar.

En İyi Kullandığı Silah: Kriss SV.

En İyi Olduğu Harita: Lux Ville, Down Town, Blow City, Mid Town, Burning Hall, Yük Gemisi.

Karakter Puan Derecesi: 6/10.

Tarantula

RICA

TAKIM: Free Rebels (Kırmızı Takım)

Cinsiyet: Kadın

Hikayesi: Rica 3. nesil bir göçmen ailenin tek kızıdır. Ailesinde birçok kişi askeri görevlerde bulunmuştur. Onlara özenerek geçirdiği hayatı sayesinde kendisi de asker olmaya ve sürekli olarak görevlerde bulunmaya ant içmiştir. Tehlikeli görevlerde her zaman ön planda bulunmuş ve terör ekiplerine kök söktürmüştür. Geri planda olduğu zamanlarda bile keskin nişancılığa olan yeteneği sayesinde birçok terör örgütü mensubunu etkisiz hale getirmiştir. Bir gün Rica vatana ihanet iftirası ile ordudan uzaklaştırılır ve bu olay onun intikam yemini etmesine neden olur. Bu nedenle terör örgütü Free Rebels’e katılır.

Özellik: Rica karakteri oyun içerisinde iki farklı şekilde elde ebilebilir. NG ve puan türü ile sahip olabilirsiniz. Puan türü ile alınan karakter 100 sağlığa sahiptir ve haraket hızı normal seviyededir. Cüssesi küçük olması nedeniyle çok rahat düşmanlarından kaçabilir ve gizlenebilir. NG ile alınan Rica karakteri ise oyunun neredeyse en hızlı karakteridir. Sağlığı 120’dir ve takviye ile 126’ya kadar çıkarılabilir. Sahip olduğu hareket hızı ile birçok düşmana çaktırmadan yaklaşır ve çok güzel bir şekilde işlerini bitirebilir.

En İyi Kullandığı Silah: Cheytac M200 ve P90 MCS.

En İyi Olduğu Harita: Blow City, Mid Town, Down Town, Lux Ville, Er Kampı, M Station.

Karakter Puan Derecesi: 8/10

Rica

VIPER RED

TAKIM: Free Rebels (Kırmızı Takım)

Cinsiyet: Kadın

Hikaye: Çocukluğunda devlet tarafından annesinden ayrı bırakılır. Yurt dışında özel koruma olarak eğitim alır ve annesi ile hiç görüşemez. Yurt dışındaki görevinden sonra ülkesine döner ve Free Rebels’e katılarak annesini bulmak için birçok eylemde bulunur.

Özellik: Viper Red karakteri oyunun en iyi karakterlerinden bir tanesidir. Öyle ki bu karakter puan ve NG olarak alınabilir. Her karakterin puan ürünü olanlarının özellikleri biraz düşük olduğu gibi Viper’in de düşüktür. NG ile alınan karakterin hareket hızı oyundaki diğer karakterlerden daha üstündür. Sağlığı ise 120’dir ve takviye ile 126’ya tamamlanabilir. Oldukça küçük bir yapıda olması onun suikastçi özelliğini meydana çıkarır. Özellikle ağır makineli ve taruz tüfeklerine olan ilgisi onun patlatma maceralarında daha iyi olduğunu gösterir.

En İyi Kullandığı Silah: AUG A3, AK SOPMOD CG. ve Cheytac M200

En İyi Olduğu Harita: Blow City, Mid Town ve diğer tüm haritalarda oldukça iyidir. Becerikli olmadığı harita yok denilecek kadar azdır.

Karakter Puan Derecesi: 10/10

Viper Red

 

 

CT Force Karakterleri –  Mavi Takım

ACID POL

TAKIM: CT Force (Mavi Takım)

Cinsiyet: Erkek

Hikayesi: Çocukluğundan beri duyduğu polislik merakı onu çok özel bir terörle mücadele elemanı yapmıştır. Elit bir polis mensubudur. Çok özel yetenekleri bulunur ve Free Rebels’e çok büyük bir öfke duymaktadır. Aynı zamanda çok büyük vatan severdir.

Özellik: Acid Pol karakteri güçlü yapısıyla ve iri cüssesiyle birçok oyuncu korku salar görünümdedir. Ancak bu cüssesi ona birçok konuda dezavantaj getirmektedir. Rakipleri tarafından kolayca farkedilebilir. Çok fazla saklanacak ve kaçacak yeri yoktur ancak silah kullanma becerisi onu iyi bir karakter yapar. Nişancılık konusunda oldukça yeteneklidir. Oyunun başında oyunculara verilen bir karakterdir ve 100 sağlığı bulunur. Takviye ile 105 olur. Hareket hızı pek de iyi sayılamaz.

En İyi Kullandığı Silah: P90 Ext ve AUG A3.

En İyi Olduğu Harita: Lux Ville, Burning Hall ve Kütüphane.

Karakter Puan Derecesi: 3/10

Acid Pol

LEOPARD

TAKIM: CT Force (Mavi Takım)

Cinsiyet: Erkek

Hikayesi: Leopard’ın hayatı yurt dışında akademik çalışmalar ile geçmiştir. Özlem duyduğu annesi burnunda tütüyordur ve onu görmek için vatanına geri döner. O sıra büyük patlama gerçekleşir ve annesini kaybeder. Bu duyduğu acı Free Rebels’ten intikam almasına neden olur. Bu sebepten ötürü CT Force’a katılır.

Özellik: Leopard sahip olduğu özellikler ile düşmanlarına korku salar. Ancak görünümü ve cüssesi oldukça iridir. Bu nedenle pek çok düşman tarafından kolayca fark edilebilir. Saklanması pek mümkün değildir. Ancak bıçak konusunda olan yeteneği dillere destandır. Özellikle market bölümünden alınacak 120 canlı karakteri tek bir bıçak darbesi ile ölmez. Bu onun en iyi bıçak oynayan karakter olması özelliğini verir. Ancak silahlı çatışmalarda aynısını söylemek mümkün değildir. Marketten bu karaktere hem puan hem de NG ile sahip olabilirsiniz. Ancak puan ürünü olan Leopard oldukça yavaştır ve 100 sağlığa sahiptir.

En İyi Kullandığı Silah: P90 MCS ve Fang Blade (Bıçak)

En İyi Olduğu Harita: Lux Ville, Burning Hall ve Kütüphane II.

Karakter Puan Derecesi: 4/10

Leopard

 

KEEN EYES

TAKIM: CT Force (Mavi Takım)

Cinsiyet: Kadın

Hikayesi: Keen Eyes karakteri göçmen bir babanın ve yerel bir kadının kızıdır. Babasını büyük patlamada kaybeder. İntikam almak için CT Force’a katılır ama zaman zaman kimlik bunalımı yaşar ve özünü bir türlü yakalayamaz. Göçmenlik ve yerellik arasında gidip gelen bir tiptir.

Özellik: Keen Eyes karakterine markette NG ve puan ile sahip olabilirsiniz ancak puan ürünü olan türü oldukça yavaştır ve sağlığı 100’dür. Ancak yine de kötü olduğunu söyleyemeyiz. Düşmanlarına gizlice yaklaşabilme özelliği vardır. Ancak hareket hızı düşük olduğu için çok kolay kaçamaz. NG ürünü olan Keen Eyes ise 110 sağlığa sahiptir ve takviye ile 120 olabilir. Hareket hızı oldukça iyidir. Küçük yapısı ile kendini çok iyi kamufle edebilir. Bu sayede birçok düşmanın onu görmesi engellenir ve daha uzun süre hayatta kalır.

En İyi Kullandığı Silah: MP9 Ext, OA – 93 ve P90 MCS

En İyi Olduğu Harita: Mid Town, Blow City ve Lux Ville.

Karakter Puan Derecesi: 6/10

KEEN EYES

 

CHOU

TAKIM: CT Force (Mavi Takım)

Cinsiyet: Kadın

Hikayesi: Chou karakteri ünlü bir genetik bilim kadınıdır. Henüz 18 yaşında olmasına rağmen birçok ünlü şirket ve devler tarafından dikkatleri üzerine toplar. CT Force ona bir laboratuvar verir ve dinazorlar üzerine çalışmalar yapmasını söyler. Chou dinazorları hükümet lehine kullanılacak bir silah haline getirmeye çalışmaktadır ve Free Rebels’te bu esnada boş durmamaktadır. Bu neticede Free Rebels terör örgütü lavoratuvara saldırı düzenler ve dinazorlar kontrolden çıkar. Tüm dinazorlar CT Force ve Free Rebels’e saldırır. Laboratuvar yıkık bir hale gelmiştir ve artık dinazorlar tüm dünya için bir tehdit durumundadır. Bu nedenle CT Force’a bir sorumluluk duyar ve silahını alıp dinazorların peşine düşer.

Özellik: Chou karakteri oldukça küçük yapısı ile dikkat çeker. Her yere rahatlıkla girip çıkabilmesi onun en çok sevilen özelliğidir. Kendisini çok iyi kamufle edebilir. Düşmanları tarafından çok zor fark edilir. Özellikle karanlık bölümlerde çok ama çok zor görünürler. Bu da onların suikastçi kimliklerini ön plana çıkarır. Chou özellikle keskin nişancı silahlarına bir ilgi duymaktadır. Market üzerinden bu karaktere hem puan ile hem de NG ile sahip olabilirsiniz. NG ile alınan karakterin canı 120 iken puan ile alınanın 100’dür. NG ürünü olan Chou çok hızlı hareket eder ve takviye can ile 126 sağlığa ulaşabilir. Bu nedenle en çok tercih edilen karakterler arasında Chou vardır.

En İyi Kullandığı Silah: Cheytac M200 ve Barret

En İyi Olduğu Harita: Hangar, Lux Ville, Mid Town, Down Town ve kütüphane

Karakter Puan Derecesi: 8/10

Chou

 

HIDE

TAKIM: CT Force (Mavi Takım)

Cinsiyet: Kadın

Hikayesi: Hide karakteri bir paralı askerdir. Aynı zamanda ajanlık yetenekleri de bulunur. İngiltere’nin paralı asker ajansına kayıtlıdır ve bir görev için CT Force’a katılır.

Özellik: Hide oyunun en iyi karakteridir diyebiliriz. Küçük bir bedeninin olması her noktaya saklanabilmesine olanak vermektedir. Hide çok iyi bir nişancıdır. Diğer karakterlere göre silah sekme oranı daha azdır. Bu karaktere NG ve puan ile sahip olabilirsiniz ancak puan ürünü olan Hide daha düşük özelliklere sahiptir. NG ürünü olan Hide ise çok hızlı bir yapıdadır ve 120 sağlığa sahiptir. Takviye özellik ile canı 126 olabilir. NG ile uğraşmak istemeyenler puan ile de bu karakteri alabilirler. Diğer karakterlere oranla puan ürünü olan Hide gerçekten iyi özelliklere sahiptir.

En İyi Kullandığı Silah: AUG A3, P90 M.C.S ve Cheytac M200

En İyi Olduğu Harita: Mid Town, Down Town, Lux Wille, Hangar gibi daha birçok haritalarda iyidir. Neredeyse kötü olduğu harita yoktur diyebiliriz. Elleri ve kollarının kamufle kıyafetler ile sarılı olması çok iyi bir kaçış imkanı sunmaktadır.

Karakter Puan Derecesi: 10/10

Hide

 

Point Blank Rütbe Ödülleri

 

 

 

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.