Reklam Alanı
Point Blank
Oyun 2

Point Blank Oyunu

Point Blank

İnternet üzerinde oynanabilecek en iyi online oyunlardan biri olan Point Blank dünya çapında birçok kişinin tercih ettiği FPS oyunudur. Bu oyun Türkiye’de milyonlarca kişinin oynadığı eşsiz bir nitelik taşır. Öyle ki Point Blank’ın Türkiye üzerinde aktif hale geçti günden beri düzenli olarak turnuvalar düzenlenmekte ve bu aktiviteler dünya ülkeleri arasında yapılmaktadır. Ülkemiz genelinde de yapılan oyuncu turnuvaları bulunmaktadır. Bu uygulamalar katılanlara ve izleyenlere birbirinden değerli oyun içi ve oyun dışı hediyeler kazandırmaktadır. Peki, Point Blank oyunu nasıl bir düzeneğe dayalıdır ve oyun içi amaç nedir?

Point Blank bireysele dayandığı gibi aynı zamanda gruplar halinde de oynanabilen bir oyundur. Oyun içerisinde kurduğunuz klan adı verilen gruplar sizlerin yaptığı müsabakalar ile güçlenmekte ve oyunun içerisinde tanınan bir pozisyona gelmektedir. Bu sayede kendinizde güçlenir ve çok daha iyi yerlere gelebilirsiniz.

Oyuna başlarken öncelikli olarak Nfinity Games sitesinden üyelik almanız ve hesabınızı doğrulamanız gerekmektedir. Bu aşamadan sonra oyunu indirebilir ve giriş yapabilirsiniz. Oyuna girdikten sonra karakterinize bir isim belirlemeli ve oyun içinden bir silahı aktif hale getirebilirsiniz. Bu noktada değinmemizde fayda olan bu konu var: Karakterinize isim verirken özel karakterleri de kullanabilirsiniz. Yani isminizi şu şekilde yapabilirsiniz: Nick*|.#. Bu tip isimlere oyun tarafından izin verilmiştir.

Karakterinizin ismi belirledikten sonra herhangi bir silahı aktif etmeniz gerektiğini söylemiştik. Bunu nasıl yapabilirim diyorsanız anlatalım: Oyuna başladıktan sonra sizlere 1 günlük olmak üzere bedava verilen, oyun içi nakitle alınabilen silahlar verilmektedir. Bu silahları oyunun sağ alt köşesinde bulunan çanta ikonundan görebilir ve pasif seçeneğini aktif hale getirebilirsiniz. Aktif ettiğiniz dakika itibarıyla silahınızın 1 günlük süresi geriye gitmek üzere sayar. Oyunu oynamasanız dahi aktif konuma getirdiğiniz günden tam olarak 1 gün sonra o silah artık sizin ekipman çantanızda olmayacaktır. Bu nedenle oyuna kesin olarak başlamadan aktif etmemelisiniz.

           Point Blank Oyun Modları

 

Point Blank oyununda amaç elinizde olan ekipmanlar yardımı ile karşı tarafı imha etmektir. Oyunun içinde çok farklı modlar bulunmaktadır. Genel olarak en fazla oynan iki mod ise şunlardır: TDM ve Patlatma. TDM oyunu ölüp tekrar canlanmaya ve alınan sayıların üstünlüğüne göre hareket etmektedir. Patlatma ise oyunda bulunan iki farklı takımın birbirini imha etmesine, kırmızı takımın bomba kurmasına, mavi takımın kurulan bombayı imha etmesine dayanır. Bu iki mod oyuncular tarafından en çok tercih edilenler arasındadır. Bunların haricinde Yok Etme, Dinazor, Zombi, Head Shot gibi modlar da bulunmaktadır. Hepsi birbirinden zevkli bölümlerden oluşur.

Point Blank oyununda bir moda girdiğinizde seçebileceğiniz iki farklı takım vardır. Bunlardan birincisi Free Rebels (Kırmızı Takım) ve ikincisi CT Force (Mavi Takım) dır. Maksimum olarak her takım 8 kişiden oluşur. Oyun içerisinde ekip arkadaşlarınız ile kurduğunuz klanları güçlendirebilir, farklı gruplardan oluşan klanları yenebilir veya kişisel görevlerinizi bireysel olarak farklı modlarda tamamlayabilirsiniz.

           Point Blank Rütbeleri

 

Point Blank oyun içi rütbeler mevcuttur. Bu rütbeler sizin her maçtan aldığınız XP oranı ile toplanır ve size bir üst seviye olarak geri döner. Rütbeler ise şu şekilde ilerler: Er olarak oyuna başlarsınız ve her atladığınız seviyede rütbeniz yükselir. En son rütbe olan Genel Kurmay Başkanı kademesi ulaşılması gerçekten güçtür. Aynı zamanda her atladığınız rütbe için oyun tarafından sizlere nakit olarak alınabilen bazı ekipmanlar bedava olarak verilir.

Point Blank oyun içi nakit ile alınabilen ekipmanlardan bahsettik. Bu ekipmanları NG (Nfinity Gold) adı verilen oyun parası ile alabilirsiniz. Aldığınız her teçhizat sizi daha da güçlendirecek ve diğer oyunculara karşı yenilmez bir hale geleceksiniz.

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Point Blank Oyunu” üzerine 2 yorum

  1. Muhammed dedi ki:

    Bu oyunu sürekli olarak oynuyorum. Ancak aklımdakileri toparlayıp yazsam bu kadar detaylı olmazdı heralde. Size çok teşekkür ederim. Gerçekten yeni kişilere örnek olacak bir yazı.

    1. Cüneyt Kılıç dedi ki:

      Muhammed bey,güzel düşünceleriniz için biz teşekkür ederiz sitemizde Point Blank hakkında daha çok makale yayınlanacaktır takipte kalın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.