Reklam Alanı
Oyun 0

Point Blank Püf Noktaları

Point Blank Püf Noktaları

Online oyun dünyasının en iyi önderlerinden biri olan Point Blank günümüzde milyonlarca kişinin oynadığı bir oyundur. Bu oyun bir çok oyuncuyu kendisine bağlamayı başarmış ve karşı konulamaz bir zevk almalarını sağlamıştır. Hal böyle olunca oynayan herkes daha iyi olmak için bazı araştırmalara girmiş ve işin içinden çıkamaz bir duruma düşmüşlerdir. Bizde buna dayanarak Point Blank püf noktalar hakkında sizlere altın değerinde ip uçları vereceğiz. Point Blank hakkında bilmeniz gerekenler tam anlamıyla yazımızın devamında yer almaktadır. Bu tavsiyeler sizleri korkulu bir oyuncu yapacaktır. Bundan emin olabilirsiniz.

  • Öncelikli olarak Point Blank oyununun amacını anlamalı ve oyun içerisinde kendinize bir strateji geliştirmelisiniz. Böylelikle daha iyi hedef alan, ne yapacağını bilen ve nasıl bir yol izleyeceği hakkında bilgi sahibi olan kişiler olacaksınız.
  • Point Blank oyununda iyi birer oyuncu olmak için bir diğer aşama kullanacağınız silahı belirleme aşamasıdır. Bu noktada anlatmamız gereken bazı alt maddeler vardır. Bunları incelemeniz sizler açısından çok iyi, rakipleriniz açısından ise çok kötü olacaktır zira bu noktadan sonra korkulu birer rakip olacaksınız.
  1. Point Blank oyununda en iyi kullandığınız silahı belirlemelisiniz. Bunu neden yapmanız gerektiğini soruyorsanız şöyle açıklayalım: Bir kişi sürekli olarak bir işe yoğunlaşır ve o konuda kendini geliştirmeye çalışırsa çok daha iyi noktaya gelir. Eğer farklı şeyleri araya sokarak tek bir yöntem üzerinde yoğunlaşmıyorsa o zaman profesyonel anlamda iyi bir vurucu olamaz. Peki en iyi olduğunuz silahı nasıl belirleyebiliriz diye soruyorsanız onu da açıklayalım: Oyunun içerisinde sizlere özel olarak açılan bot görevleri mevcuttur. Burada en iyi olduğunuz ya da oynamak istediğiniz silahı botlar üzerinde deneyebilir ve yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz. Bu sayede diğer oyunculara karşı da iyi bir pozisyona gelmiş olacaksınız.
  2. Kullandığınız karakterleri çok iyi bilmelisiniz. Oyun içerisinde bulunan birçok karakter mevcuttur. Bunlardan en hızlı ve en küçük olanlarını seçmek sizlere biraz daha avantaj sağlayacaktır. Aynı zamanda canları daha fazla olanları da tercih etmek hem daha çok mermi yiyerek ölmenize, hem bir yerden bir yere daha kısa sürede gitmenize hem de rakibinize görünmeden yaklaşmanıza olanak sağlayacaktır. Büyük karakterler ve özellikle erkek karakterler çok fazla göründükleri için daha kolay vurulabilir. Erkek karakterlerin canları az, hızları düşük olduğu için sizlere dezavantaj sağlayacaktır.
  3. Oynayacağınız modda bir taktik belirlemek ve sürekli belli takımda olmak sizleri daha iyi bir oyuncu yapacaktır. Öyle ki bir patlatma görevine girdiniz ve bombayı imha etmeniz gerekiyor. Bunun için öncelikli olarak bomba noktalarının görünmeyen yerlerine C-5 yerleştirebilir ve gözetlemeye başlayabilirsiniz. Rakibiniz geldiği anda patlatabilir ve sayıyı kazanabilirsiniz. TDM haritasında ise çok farklı taktikler deneyebilir ve kendinizi amansız bir savaşçı haline getirebilirsiniz.
  4. Point Blank oyununda bulunan silahların ve bıçakların özelliklerini bilmeli, gerektiğinde hem tabanca, hem bıçak hem de taruz silahı ile öldürebilmelisiniz. Tabancalar küçük özelliklere sahiptirler ancak verdikleri hasarlar son derece etkilidir. Bunun için tabancaları kullanmayı bilmek her zaman için avantajlı olacaktır. Bıçaklar ise tek bir yakın vuruşta rakibinizi öldürebilme özelliğine sahiptir. Bu nedenle oyunun en etkili bıçaklarından biri olan Combat Machete’yi kullanmayı öğrenmeli ve gerektiği zaman kullanmalısınız. Bu sayede daha iyi bir oyuncu olacaksınız.
  5. Point Blank oyununda en etkili olan şeylerden bir tanesi de kasklardır. Bu kaskların birbirinden korumacı özellikleri sizleri tek mermi ile ölme sorunundan koruyabilir. Bu nedenle karakterinize takacağınız kaska dikkat etmeli ve en iyisini seçmelisiniz. Bu sayede daha zor ölecek ve daha uzun süre hayatta kalacaksınız.
  6. Point Blank silah ve ekipmanlardan fazla diğer bonus özelliklere de bakmaktadır. Bunlara örnek olarak bomba cebini, C-4 kitini, mega HP’yi, hızlı silah ve hızlı şarjör değiştirmeyi gösterebiliriz. Bu ekipmanlar karakterlerinizi güçlendiren özelliklere sahiptir. İsimlerinden de anlaşılacağı gibi bomba cebi 2 adet bomba taşımanıza, C4 kiti bir C-4’ü daha hızlı kurmanıza/çözmenize, mega HP karakterinizin canını artırmaya, hızlı silah ve hızlı şarjör değiştirme de silahlar arası geçişi hızlandırmaya ve mermisi biten şarjörü çok hızlı değiştirmeye yaramaktadır. Bu nedenle ekipmanlar oldukça önem taşımaktadır.
  7. Son olarak Point Blank oyununda iyi bir oyuncu olmak için rütbelerle birlikte gelen unvanları açmalısınız. Unvanlar verdikleri özellikler ile silahlarınızın daha az sekmesine, karakterinizin daha yükseğe atlamasına, daha hızlı koşmasına, daha seri ateş etmesine veya daha fazla hasar vermesine olanak sağlamaktadır. Bu nedenle kullandığınız silahın özelliklerini bilmeli ve bu özelliklere göre unvan belirlemelisiniz. Bu sayede daha iyi bir oyuncu olabilirsiniz.

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.