Reklam Alanı
Pokemon GO 0

Pokemon Go Nasıl Oynanır

Pokemon Go Nasıl Oynanır

20 yıllık bir geçmişi olan Pokemon çılgınlığı şimdi akıllı telefonlarda artarak devam ediyor. Satoshi Tajiri tarafından 1995 yılında yaratılan çizgi film ismini insanların yakalayıp yetiştirdiği yaratıklardan alıyor. Son yıllarda modası geçmiş diye düşünülen çizgi film, geçtiğimiz günlerde çıkan Pokemon Go ile şimdiden Play Store sayesinde 1 milyonun üzerinde Android cihaza girmiş durumda. Oyunun aynı zamanda iPhone için olan sürümü App Store’dan ücretsiz indirilebilmekte. Pokemon Go oynamak ücretsiz olmasına rağmen kullanıcılar oyun içi mağazadan fark oluşturacak öğeleri satın alabiliyorlar.

Peki, Pokemon Go Nasıl Oynanır bir bakalım. Tahmin edebileceğiniz gibi oyun vahşi canavarları yakalamak ve onları eğitip dövüştürmek üzerine kurulu. Ancak yeni trend olan artırılmış gerçeklik konseptindeki oyunda bunun için oturduğunuz yerden kalkıp elinizde telefonunuz, oyunun sizi yönlendirdiği yerlere gitmeniz gerekiyor. Oyundaki karakterinizin hareket edebilmesi için sizin de gerçekten yürümeniz gerekiyor. Oyun haritasında işaretlenmiş bazı özel bölgeler bulunuyor. Bir eğitmen olarak bu noktalara gerçekten gitmeniz gerekiyor.

Pokemonları Yakalayın

 

Canavarları yakalamak için habitat denen doğal yaşam alanlarına geziyorsunuz. Çünkü buralarda bulunma ihtimalleri çok daha yüksek. Bir Pokemon bulduğunuzda onu yakalamak için topu ekranda gördüğünüz canavarın üzerine fırlatmanız gerekiyor. Tabi Pokemon da sabit durmayabileceği için yakalamanız pek kolay olmayabilir. Her Pokemon yakaladığınızda tecrübe puanı kazanacağınız için daha zor canavarları da zamanla yakalayabilecek duruma geleceksiniz.

Oyunda PokeStop ve Gym adı verilen özel bölgeler var. PokeStop noktalarında hazır yakalanmış canavarlar, onları daha kolay yakalamak için yiyecek, çeşitli işlevleri olan iksirler ve Pokemon yumurtaları bulunabiliyor. Eğitmen buraya gelip üzerine dokunduğunda bu noktada bulduklarını çantasına koyabiliyor. Yumurtalardan Pokemon çıkması için belli bir mesafe yürümeniz gerekiyor. Ne kadar uzun yürümeniz isteniyorsa yumurtadan o kadar iyi bir canavar çıkıyor.

Gymleri ise ele geçirilebilen kaleler gibi düşünebilirsiniz. Pokemon Go’da kırmızı, mavi veya sarı olmak üzere 3 takımdan birine katılabilirsiniz. Bir takıma girdiğinizde bu Gym denen kaleleri birlikte ele geçirip savunabiliyorsunuz. Gymler belli süre zarfında oyunda çok lazım olan altın ve stardust veriyor.

Oyun genel olarak eğlenceli olmasına rağmen gidilmesi gereken yerlerin bazıları küçük yaştaki oyuncular için tehlikeli olabileceğinden dikkatli olunması gerekiyor. Çizgi filmden etkilenen küçük dostlarımızın balkonlardan atladıkları olayları hatırlarsak Pokemon Go ile neler yaşanabileceğini hayal etmek gerçekten zor görünüyor.

 

Pokemon Go Nasıl İndirilir

 

 

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.