Reklam Alanı
Android Oyunları 0

Pokemon Go Oyuncu Rehberi

Pokemon Go Oyuncu Rehberi

Pokemon GO oyunu tüm dünyayı çok hızlı bir süre kapladı. Daha tam olarak tüm ülkelerde resmi olarak çıkış yapmasa da milyonlarca kişi akıllı cihazlarına indirdi ve oyunun keyfini çıkarmaya başladı. Bu noktada birçok kişi farklı kaynaklardan yardım alarak oyun içi geliştirmeler yapabildi. Ancak biz tüm bu kaynakların yetersiz olduğunu düşündük ve sizlere Pokemon GO oyuncu rehberi başlığı altında birçok ipucu verdik.

Pokemon GO oyununun amaçlarından biri etrafınızda olan Pokemonları yakalamak ve bunları savaştırmaktır. Bunu ise Gym noktalarında yapabilirsiniz. Gym bölgeleri etrafınızda çeşitli yerlerde olabilir. Buralarda diğer insanlar ile buluşarak 3 farklı takım seçebilir ve takımlar halinde savaşlar yapabilirsiniz. Gym bölgesinde seçebileceğiniz takımlar: Mystick (Mavi), Valor (Kırmızı) ve Instinct (Sarı) dir. Bu takımlardan herhangi birini seçebilir ve karşı takım Pokemonları ile savaşabilirsiniz. Tabii bunun için öncelikli olarak asgari seviye olan 5. leveli geçmelisiniz.

Gym noktalarında kendi takımınızdan olanları savunmanız ve farklı takımlardan olanları da öldürmeniz gerekmektedir. Bunu ise çok farklı stratejiler ile yapabilir ve savaşları kazanabilirsiniz. Eğer aklınıza gelen herhangi bir saldırı ve savunma tekniği yoksa yazımızın devamını okuyabilir ve farklı konularda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Gym’ler levelli olarak ilerlemektedir. Burada bir Gym noktasının leveli 2 ise orada bulunan oyuncu sayısı da ona paralel olacaktır. Eğer 10. seviye bir Gym’e sahipseniz savaşan kişi sayısı da o kadar fazla olacaktır. Saldırırken bu durumları da düşünmeli ve ne kadar kişi ile mücadele içine gireceğinizi ölçüp biçmelisiniz. Aksi takdirde Pokemonlarınız birçok tehlike ile karşı karşıya kalabilir. Peki, Gym’lerin leveli nasıl artırılır?

Öncelikle Training yapmanız Gym’e level atlatmak için gerekli olan adımdır. Savaştığınız kişileri yenerek Gym’e level atlayabilir ve burada daha çok kişinin mücadeleye girmesini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda sizin sahip olduğunuz Gym’e saldırı da düzenlenebilir. Bunun için Gym noktasını savunmanız gerekmektedir. Eğer nasıl savunulacağını bilmiyorsanız biz size anlatalım.

Gym’i savunmak için bu noktaya gelmelisiniz. Kendi takımınızın bulunduğu yere girmeli ve sahip olduğunuz en güçlü Pokemon ile savaşa başlamalısınız. Bu noktada dikkat edilmesi gereken şey ise Pokemonunuzun özelliklerini iyi bilmeniz gerektiğidir. Aksi halde yenilmeniz içten bile değildir. Bu noktalara savunmadı en güçlü Pokemonlarınızı yerleştirmelisiniz. Her yendiğiniz Pokemon sizlere XP ve Gym Prestige kazandıracaktır. Böylece hem Gym’in leveli artacak hem de daha fazla kişi alacağı için daha güçlü olacak. Peki, bir saldırı mı yapmak istiyorsunuz? O zaman Gym saldırı taktiklerini bilmenizde fayda vardır.

Gym noktasına saldırı yapmak için öncelikle amacınızın ne olduğunu bilmeli ve bu amaca hizmet için kullanılan özel yetenekleri nasıl kullanacağınızı öğrenmelisiniz. Bu noktada bir kaç terim var ve bunları açıklamak en iyisi olacaktır.

Hızlı Atak:

Telefonunuzun ekranına parmaklarınızla hızlı bir şekilde dokunmalısınız. Böylece hızlı atak gerçekleştirmiş olursunuz.

Dodge:

Rakibinizin saldırılarını savuşturmak için parmaklarınızı sağa ve sola telefon üzerinde gezdirmelisiniz. Böylece saldırılardan kurtulmuş olabilirsiniz.

Özel Yetenekler Nasıl Kullanılır:

Her Pokemonun kullanabileceği bir özel yeteneği vardır. Ancak bunları sürekli olarak art arda kullanmak mümkün değildir. Bunun için HP bölümünün altında bulunan kutunun dolması gerekir. Her dolduğunda Pokemonun üzerine basılı tutarak özel yeteneğinizi kullanabilirsiniz. Her kullandığınız özel yetenek sonrası o kutu tekrar boşalacak ve bir sonraki dolumuna kadar özel yetenek kullanamayacaksınız.

 

Saldırı yaparken bilmeniz gereken terimleri açıkladıktan sonra artık strateji aşamasına geçebiliriz.

Bir saldırı yaparken en başa çok güçlü olan bir Pokemon yerleştirmeniz tavsiye edilir. Bu noktada özel yetenekler yardımı ile karşı tarafın canını azaltabilir ve onları yenebilirsiniz. Hızlı ataklar kullanarak daha etkili olabilir ve rakibinin özel yetenek kullanacağı zaman Dodge yaparak saldırılarını miss haline getirebilirsiniz. Bu sayede daha güçlü bir saldırı yaparsınız.

Bir Gym noktasına saldırırken aynı rakipler ile birden fazla karşılaşma ihtimaliniz vardır. Bu noktada sabırlı olun ve sürekli onları yenin. Gerek gördüğünüz durumlarda takım arkadaşlarınızın desteğini bekleyin ve onlar ile daha güçlü bir saldırı gerçekleştirin. Her başarılı saldırınız Gym’in puan hanesine eksi olarak yazılır ve bu nokta özelliklerini yitirir. Saldırılar bitince en zayıf kullanıcı o bölgeden uzaklaştırılır. Bu işin püf noktası ise elinizde bulunan Pokemonların ne kadar güçlü olduğudur. Bu Pokemonlar ile Gym seviyesini 10’a kadar çıkarabilirsiniz.

Bu noktaya kadar her şey güzel ve hiç bir sorun yok diyorsanız ancak etrafınızda bulunan Gym ve PokeStop bölgelerini yetersiz buluyorsanız sizde bir başvuru formu doldurarak istediğiniz bölgeye ekletebilirsiniz. Peki, bunu yapabilmek için ne gerekiyor?

Öncelikle bulunduğunuz bölgeye Gym ve PokeStop ekletmek için Pokemon GO destek sayfası bölümünü ziyaret etmelisiniz. Burada bulunan formu eksik olmayacak şekilde doldurmalısınız. En sonunda İngilizce olarak sorulan sebep sorusuna ise no gym in my location veya no pokestop in my location yazabilirsiniz. Bu sayede bulunduğunuz bölgelere Gym veya PokeStop ekletebilirsiniz.

Pokemon GO oyununda bulunan sekmeler ve bölmeler sizlerin işinize gereğinden fazla yarayacak cinstendir. Bu nedenle hepsinin ne anlama geldiğini öğrenmelisiniz. Bu işleme şöyle başlayalım:

  • Etrafınızda olan tüm Pokemonları daha rahat bir şekilde görebilmek için Nearby bölümünü ziyaret etmelisiniz. Burada bulunan Pokemonlar sizlerin etrafında ne kadar mesafede olduğunu göstermektedir. 100 metre uzaklık gösterilenler oldukça yakınınızda demektir ve etrafınıza çok iyi bakmanız gerekmektedir.
  • Pokemonlarınızı geliştirmek istiyor ve hangilerinden başlayacağınızı bilemiyorsanız bizden size tavsiye: Elinizde bulunan Pokemonların hangisinin CP’si yüksekse onu geliştirin. Düşük olanlara item harcamanıza hiç gerek yoktur.
  • Daha önce konumuzda anlattığımız gibi genel olarak bulunduğunuz bölgenin haritasını telefonunuza indirirseniz ve oyuna öyle devam ederseniz telefonunuzun pil ömrünü daha da uzatabilirsiniz.
  • Gym bölgelerinde kendi Pokemonlarınıza antreman seçenekleri ile eğitimler yapabilir ve bu sayede daha fazla XP kazanabilirsiniz.
  • Gym bölgesinde saldırı yaptığınız kişinin Pokemonunun özelliklerini bilirseniz size çok büyük avantajı olacaktır. Bu özellikleri bilmek sizin saldırı ve savunma taktiklerinize büyük değişimi olacaktır.
  • Bildiğiniz gibi Pokemon tiplerinin sayısı tam olarak 18 adet. Buda demek oluyor ki her bölgeye göre, her özelliğe göre Pokemon karşımıza çıkabilir. Bunlardan biri de hava durumudur. Eğer hava durumunu takip ederseniz istediğiniz farklı Pokemonlara ulaşabilirsiniz.

Pokemon GO oyununa dair verdiğimiz bilgileri okuyup incelemeniz sizlerin bu oyundan daha fazla zevk alması adına oldukça önemlidir. Bu oyun hakkında diğer yazılarımızı da okuyarak farklı bilgilere ulaşabilir ve oyunda kendinizi geliştirebilirsiniz.

 

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.