Reklam Alanı
Pokemon GO 0

Pokemon Go’nun Ne Kadar Oyuncusu Kaldı?

Pokemon Go’nun Ne Kadar Oyuncusu Kaldı?

Geçtiğimiz yıl Nintendo tarafından piyasaya sürülen Pokemon GO, bir anda popüler hale gelerek dünyanın birçok bölgesinde trend listeleri içerisine girmeyi başarmıştı. Her ay düzenli olarak yapılan istatistik toplantıları sonucunu merak eden kullanıcılar, sistem içerisinde kaç aktif oyuncu kaldığını oldukça merak ediyor.

Dünya üzerinde yeni bir oyun akımını başlatan Pokemon GO, kısa sürede milyonlarca kişi tarafından indirilerek sokakta oyun oynama akımını başlatmıştı. Ülkemizde binlerce, Avrupa’da milyonlarca kişi sokaklar içerisinde Pokemon arayarak birbirlerine ile mücadele girmeye çalışmakta idi. Aylık geliri bir aralar 200 milyon dolar seviyesine getiren Nintendo, yaz aylarının bitmesi ile beraber bir düşüşe maruz kaldı.

Ülkemizde kısa sürede popüler haline gelen uygulama yine aynı hızda gerilemeye başladı. Çok az sayıda kullanıcıya sahip olan GO, global pazarda da büyük düşüşlere maruz kaldı. Bu soruna bir çözüm üretmek için çalışan şirket kısa vadede kullanıcıların yarısını kaybetse de elinde büyük bir kitleyi sabitlemeyi başardı. Geçtiğimiz günlerde yapılan istatistiklere göre Avrupa pazarında halen belirli bir kitleye sahip olan oyun aylık 30 milyon dolar kazandırmaya devam ediyor.

2016 yılınan En iyi mobil oyunu olarak seçilen Pokemon GO, birkaç yıl daha aktif olarak kullanılacak gibi görünüyor. İstatistiksel veriler kontrol edildiğinde sürekli bir düşüş yaşayan oyun 2020 yılına kadar tamamen kullanıcılarını kaybedecek gibi görünüyor.

{phantaso}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.