Reklam Alanı
Android Oyunları 2

Pokemon Türleri Nelerdir Ve Nerelerde Bulunur

Pokemon Türleri Nelerdir Ve Nerelerde Bulunur?

Bildiğiniz gibi Pokemon GO oyuncuları kendilerini güçlendirip daha çok Pokemon’a sahip olmak istiyorlar. Peki ama bu Pokemon türleri nelerdir ve nerelerde bulunur? İşte istediğiniz tüm Pokemon türleri ve yerleri…

            Pokemon Türleri

 • Böcek Tipi Pokemon
 • Ateş Tipi Pokemon
 • Çimen Tipi Pokemon
 • Kaya Tipi Pokemon
 • Su Tipi Pokemon
 • Normal Tip Pokemon
 • Toprak Tipi Pokemon
 • Hayalet Tipi Pokemon
 • Zehir Tipi Pokemon
 • Dövüş Tipi Pokemon
 • Ejder Tipi Pokemon
 • Psişik Tip Pokemon
 • Peri Tipi Pokemon
 • Elektrik Tipi Pokemon
 • Uçan Tip Pokemon
 • Buz Tipi Pokemon
 • Karanlık Tip Pokemon
 • Çelik Tipi Pokemon

 

Gördüğünüz gibi toplamda 18 tip Pokemon bulunmaktadır. Peki bu Pokemon türleri nerelerde bulunur?

            Böcek Tipi Pokemonlar

Bu Pokemonları sadece yeşillik alanlarda ve parklarda bulabilirsiniz. Eğer bir böcek tipi Pokemon istiyorsanız mutlaka gitmeniz gereken yerler arasına parkları, bahçeleri ve yeşilliğin bol olduğu alanları almalısınız. Böcek tipi Pokemonların bazılarını bu alanlarda bulabileceğiniz gibi geliştirme yaparak da elde edebilirsiniz.

Kakunaa

Böcek tipi Pokemonlar listesi: Caterpie, Butterfree, Venomoth, Pinsir, Kakuna, Scyther Weedle, Venonat, Parasect, Beedrill, Metapod ve Paras. Toplamda 11 adet böcek tipi Pokemon bulunmaktadır.

            Ateş Tipi Pokemonlar

Bu Pokemonlar suyu sevmeyen özelliktedir. Bu nedenle suyun olmadığı sıcak alanlarda sıklıkla rastlamak mümkündür. Susuz ve ortamda yüksek ısı bulunan yerlerde mutlaka bir ateş tipi Pokemon bulabilirsiniz. Bu Pokemonlara geliştirme yoluyla da sahip olma imkanınız bulunmaktadır.

Growlithee

Ateş tipi Pokemonlar listesi: Charizard, Arcanine, Rapidash, Ninetales, Growlithe, Moltres, Charmeleon, Charmander, Magmar, Flareon, Vulpix ve Ponyta. Toplamda 12 adet ateş tipi Pokemon bulunmaktadır.

            Çimen Tipi Pokemonlar

Bu tür Pokemonlara adından da anlayabileceğiniz gibi çimenlik alanlarda rastlayabilirsiniz. Aynı zamanda böcek tipi Pokemonlar ile aynı yerlerde bulunabilme özellikleri vardır. Bahçeler, parklar ve yeşilliğin bol bulunduğu alanlar çimen tipi Pokemonlara ev sahipliği yapmaktadır.

Oddish

Çimen tipi Pokemonlar listesi: Venusaur, Exeggutor, Gloom, Bellsprout, Victreebell, Parasect, Oddish, Balbasaur, Ivysaur, Exeggcute, Tangela, Weepinbell ve Paras. Bu Pokemonlara yürüyerek rastlayabileceğiniz gibi bazılarına da geliştirerek sahip olabilirsiniz. Toplamda 14 adet çimet tipi Pokemon mevcuttur.

            Kaya Tipi Pokemonlar

Kaya Pokemonlarına evlerin, binaların ve iş yerlerinin bulunduğu her türlü yerlerde rastlayabilirsiniz. Bunları bulması hiç de zor değildir.

Kabutops

Kaya tipi Pokemonlar listesi: Omanyte, Kabuto, Geodude, Golem, Rhyhorn, Aerodactyl, Omastar, Kabutops, Graveler, Onix ve Rhydon. Toplamda 11 adet kaya tipi Pokemon bulunmaktadır. Bütün Pokemonlar gibi bunların da bazılarına geliştirme yoluyla ulaşabilirsiniz. Gezerek de rastlayabileceğiniz kaya tipi Pokemonlar mevcuttur.

            Su Tipi Pokemonlar

İsminden de anlayabileceğiniz gibi bu Pokemonlara suyun bulunduğu her türlü alanlarda erişim sağlayabilirsiniz. Bu alanların başlıcaları; havuzlar, fıskiyelerin olduğu parklar, nehirler, göller, denizler ve havuzlar. Pokemon GO oyununda en çok bulunan türdür. Rastlamanız hiç de zor olmayacaktır.

Slowbro

Su tipi Pokemonlar listesi: Squirtle, Golduck, Blastoise, Poliwag, Shellder, Horsea, Omastar, Seadra, Kabutops, Tentacruel, Seel, Dergong, Cloyster, Seaking, Starmie, Vaporeon, Lapras, Gyarados, Magikarp, Staryu, Slowbro, SlowPoke, Tentacool, Omanyte, Kabuto, Goldeen, Krabby, Kingler, Poliwrath, Psyduck, Poliwhirl ve Wartortle. Toplamda 32 adet su tipi Pokemon mevcuttur. Gelişim aşamaları ile sahip olabileceğiniz bazı Pokemonlar hariç yürüyerek de sahip olabiliyorsunuz.

            Normal Tip Pokemonlar

Tür olan en fazla olanların içerisinde bulunan bu Pokemonlara her yerde rastlayabilirsiniz. Bulunması çok ama çok kolaydır. Toplamda 22 adet türü vardır.

Farfetch'd

Normal tip Pokemonlar listesi: Snorlax, Chansey, Dodrio, Farfetch’d, Doduo, Meowth, Pidgey, Rattata, Pidgeot, Raticate, Speraow, Kangashkan, Eevee, Tauros, Porygon, Jigglypuff, Pidgeotto, Fearow, Lickitung, Ditto, Tauros ve Wigglypuff. Bu Pokemonların bazılarını tüm pokemonlar gibi geliştirme yöntemiyle elde edebilirsiniz.

            Toprak Tipi Pokemonlar

Bu Pokemonları eğer şehirlik alanlarda ve toprağın bulunmadığı yerlerde yaşıyorsanız bulmanız biraz güçtür. Öyle ki bu türler için en şanslı olanlar köylerde, çamurun ve toprağın bol olduğu yerlerde yaşayanlardır.

Dugtrio

Toprak tipi Pokemonlar listesi: Toplamda 14 adet toprak tipi Pokemon vardır. Bunlar: Sandshrew, Sandslash, Cubone, Rhyhorn, Diglett, Geodude, Golem, Nidoqueen, Onyx, Marowak, Rhydon, Dugtrio, Graveler ve Nidoking. Bazıları sadece geliştirme yoluyla elde edilmektedir.

            Hayalet Tipi Pokemonlar

Bu tipte olan Pokemon sayısı oldukça azdır. Bunlara ise mezarlıklarda ve camiilerde erişebilirsiniz. Ancak gece bulundukları alanlar daha da artıyor. Öyle ki bazen park ve ormanlık alanlarda da karşınıza çıkabiliyor.

Gastly

Hayalet tipi Pokemonlar listesi: Haunter, Gengar ve Gastly. Bu Pokemonlardan Gastly’i bulabilirseniz geliştirebilir ve diğer iki Pokemonu elde edebilirsiniz.

            Zehir Tipi Pokemonlar

Bu Pokemonlara fabrikaların olduğu yerlerde, alanlarının ıslak ve neme sahip olduğu bölgelerde erişebilirsiniz. Her zaman bulabileceğiniz Pokemonlar arasında değidirler ancak bir süre gezindikten sonra mutlaka karşınıza çıkacaktır.

Nidorina

Zehir tipi Pokemonlar listesi: Bellsprout, Victreebel, Arbok, Nidoran, Nidoqueen, Nidoking, Ivysaur, Oddish, Vileplume, Kakuna, Venonat, Zubat, Grimer, Koffing, Tentacool, Gastly, Gengar, Weepinbel, Ekans, Nidorina, Nidorino, Bulbasaur, Venusaur, Gloom, Weedle, Beedrill, Venomth, Golbat, Muk, Weezing, Tentacruel ve Haunter. Toplamda 33 adet zehir tipi Pokemon mevcuttur.

            Dövüş Tipi Pokemonlar

Bu Pokemonlar sporu seven tipdedirler. Spor salonları, futbol sahaları, stadyum gibi yerlerde sıklıkla rastlayabilirsiniz. Bazıları geliştirme yoluyla elde edilirken bazıları da gezerek elde edilmektedir.

Machoke

Dövüş tipi Pokemonlar listesi: Toplamda 8 tane dövüş tipi Pokemon mevcuttur. Bunlar: Machop, Machoke, Hitmonlee, Poliwrath, Hitmanchan, Primeape, Mankey ve Machamp.

            Ejder Tipi Pokemonlar

Bu Pokemonlar çok nadir rastlanan tipdedirler. Öyle ki sayıları da oldukça azdır. Toplamda 3 adet mevcuttur. Bunlara şehirlerin anıtsal yapılarında ve tarihi bölgelerinde erişebilirsiniz.

Dratini

Ejder tipi Pokemonlar listesi: Dragonair, Dratini ve Dragonite. Dratini Pokemonuna rastlarsanız ve yakalamayı başarırsanız geliştirerek diğer iki Pokemona sahip olabilirsiniz.

            Psişik Tipi Pokemonlar

Bunlar genellikle geceleri çıkmak üzere hastane, bina ve park çevrelerinde görülüyor. Çok fazla rastlamak mümkün olmuyor ama güzel bir tur attıktan sonra bulma şansınız olacaktır. Toplamda 12 adet psişik tipi Pokemon vardır.

SlowPoke

Psişik tipi Pokemonlar listesi: Drowzee, Exeggcute, SlowPoke, Mr. Mime, Kadabra, Abra, Mewtwo, Mew, Alakazam, Hypno, Slowbrow ve Exeggutor. Aynı zamanda Meetwo ve Mew oyunun en güçlü iki Pokemonu olarak gösterilmektedir. Bu nedenle rastlamak çok zor olabilir.

            Peri Tipi Pokemonlar

Bu Pokemonlara rastlamak istiyorsanız mezarlık çevrelerine ve camilere gitmelisiniz. Mutlaka karşılaşacaksınız. Aynı zamanda tarihi bölgelerde de rastlayabilirsiniz. Toplamda 5 adet peri tipi Pokemon bulunmaktadır.

Clefable

Peri tipi Pokemonlar listesi: Wigglytuff, Clefable, Mr. Mime, Clefairy ve Higglypuuf.

            Elektrik Tipi Pokemonlar

Fabrikaların olduğu bölgelerde sıklıkla bulabilirsiniz. Bu türler genellikle yerleşim yerlerine uzak olan sanayii bölgelerinde de görülür. Toplamda 9 adet elektrik tipi Pokemon mevcuttur.

Electabuzz

Elektrik tipi Pokemonlar listesi: Magnemite, Voltorb, Electabuzz, Pikachu, Zapdos, Raichu, Jolteon, Electrode ve Magneton. Bunlara geliştirme yoluyla da erişebilirsiniz.

            Uçan Tip Pokemonlar

Uçan tip Pokemonlar bahçelerde, parklarda, doğal yaşam alanlarında ve açıklık olan tüm yerlerde bulunabilir. Toplamda 33 adet Uçan tip Pokemon türü mevcuttur. Bu türlere gezerek de geliştirerek de ulaşabilirsiniz.

Scyther

Uçan tip Pokemonlar listesi: Moltres, Articuno, Gyarados, Scyther, Zubat, Dodrio, Farfetch’d, Spearow, Pidgeotto, Charizard, Pidgey, Pidgeot, Fearow, Doduo, Butterfree, Golbat, Aerodactyl, Dragonite ve Zapdos.

            Buz Tipi Pokemonlar

Bu tip Pokemonlara en çok kış mevsiminde rastlayabilirsiniz. Şartlar kış olmadığı için göllerin ve nehirlerin bulunduğu alanlarda rastlama imkanınız vardır. Toplamda 5 adet Buz tip Pokemon türü mevcuttur.

Articuno

Buz tipi Pokemonlar listesi: Lapras, Dewgong, Articuno, Cloyster ve Jynx. Bunların arasında en az rastlanan Articuno’dur.

            Karanlık Tip Pokemonlar

Karanlık Tip Pokemonlar: Bu Pokemon türlerine henüz oyun içerisinde rastlanmamıştır. Ancak bulunabileceği yerler hakkında fikir yürütürsek; Alt geçitler, tüneller ve diğer karanlık yerlerdir.

            Çelik Tipi Pokemonlar

Bu türler genellikle tren istasyonlarında, alışveriş merkezlerinde bulunmaktadır. Çelik ile alakalı olan tüm yerlerde görülmektedir. Toplamda 2 adet çelik türü Pokemon mevcuttur.

Magneton

Çelik tipi Pokemonlar listesi: Magneton ve Magnemite bu tür Pokemonlardır. Magnemite yakalarsanız bunu Magneton’a dönüştürebilirsiniz.

 

 

Hatırlatma: Pokemon türleri arasında birden fazla kullanılan Pokemonlar o grupların hepsine giriyor demektir. Bu nedenle bazıları birden fazla yazılmıştır.

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Pokemon Türleri Nelerdir Ve Nerelerde Bulunur” üzerine 2 yorum

 1. Berk dedi ki:

  Çok yararlı bir yazı olmuş. Hiç bir yerde bulamadım tam detaylı bilgi. Deli oldum arkadaş, kimse yazmamış bu sayfa gibi detaylı bir şekilde. Çok teşekkür ediyorum. İşime çok ama çok yaradı.

  1. Cüneyt Kılıç dedi ki:

   Berk Bey,güzel yorumunuz için teşekkür ederiz,takipte kalın Pokemon Go hakkında daha detaylı paylaşımlarımız olacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.