Reklam Alanı
Oyun 3

Pro Evolution Soccer 2017 Kırıldı

13 Eylül 2016 tarihinde piyasaya sürülen Pro Evolution Soccer 2017, yaklaşık 2 hafta sonra kırıldı. Uzun uğraşlar sonucundan kırılan oyunun Denuvo koruma sistemini kullandığı hatırlatalım.

Denuvo koruması birçok oyunu korsan belasından korumaya çalışıyor. Özellikle Fifa serilerinde karşımıza çıkan bu sistem sayesinde 3-4 yıldır Fifa serilerinin 6 ay gibi bir zaman zarfında kırıldığını biliyoruz. Hatta Fifa 16 hiçbir şekilde kırılamadı, sadece bybass yöntemi ile kullanılabiliyor.

Konami, Pes serilerinin çıktığı gün kırılmasından rahatsız olacak ki Denuvo koruma sistemini Pes 2017’de kullanmaya başladı. Oyunun Denuvo koruma sistemiyle korunduğunu öğrenen oyuncular Pes 2017’nin çok zor kırılacağını düşünüyordu. Çünkü Denuvo koruma sisteminden faydalanan oyunlar ya hiç kırılmıyor ya da çok zor kırılıyor.

Ama Konami her konuda olduğu gibi bu konuda da bizleri şaşırtmayı başardı ve Pes 2017 korsana düştü. Konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmazken oyunun neden bu kadar kolay kırıldığı tartışılıyor. Pes serilerinde kullanılan dosyalar rahatlıkla açılıp, düzenlenebiliyor. Bu da oyunun daha kolay bir şekilde kırılmasına olanak sağlıyor olabilir.

Oğuzhan Oğuzhan {Oğuzhan}

“Pro Evolution Soccer 2017 Kırıldı” üzerine 3 yorum

  1. Bilge dedi ki:

    RePack sürümünü de çıkarmışlar az önce baktım 3.44 GB boyuta düşürmüşler. PES daha önce 1-2 gün içinde kırılıyordu yeni sistem nispeten daha iyi. 2018’de daha da iyi olabilir.

  2. Aslan dedi ki:

    Bu tür futbol oyunlarını online oynayamadıktan sonra pek bi espirisi olmuyor.

  3. Mecnun dedi ki:

    Pes 17’yi sevmedim. Pes 13’ü uzun zamandır oynuyorduk, artık 3-4 sene de pes 16’yı oynarız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.