Reklam Alanı
Teknoloji 0

Qualcomm’dan Arabalara Kablosuz Şarj Teknolojisi

Elektrikli arabaların kullanımı günden güne artmaktadır. Ancak bu araçlar performanstan çok, yakıt sorunu yaşıyorlar. Bu duruma karşın, Qualcomm firması metal kaplama arabaların üzerinden, araçları şarj edebilme teknolojisini bularak bu sektöre de dahil oluyor.

Qualcomm firması, önceden hatırlayacak olursanız, Qualcomm Halo sistemiyle; Formula E course arabalarını ve diğer test araçlarını bu şekilde şarj edebilmişti.

Teknolojice-QualcommHalo-1
 

Teknolojice-QualcommHalo

Dev firma, şimdi ünlü İsviçreli araba parçaları yapımcısı rolünü üstlenen; Brusa firması ile teknolojilerini geliştirme ve ilerletme konusunda anlaştılar. Şu an için teknoloji hakkında herhangi bir ilerleme veya gelişme haberi olmasa da, İsviçreli firma tarafından yapılan açıklama; bu teknolojinin çok yakın bir tarihte hayatımıza geçeceği yönünde. Elbette şu anda telefon ve tabletlerin bile kablosuz şarj teknolojilerinin yeni üretildiği bir dönemdeyiz. Bu teknoloji, için de biraz beklemek gerekecek.

Projenin işleyişi ise aynen şöyle oluyor; kablosuz araba şarj teknolojisi, arabanın belirli bir yerde sabit olarak durması ya da diğer bir deyişle park esnasında olacağı düşünülüyor. Bu sistem içinde özel benzin istasyonuna benzer park alanları oluşturulacak. Kablosuz şarj özelliğini devreye sokacak

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.