Reklam Alanı
Donanım 0

Raspberry Pi 3 Özellikleri

Teknoloji dünyasında artık bilgisayarlar inanılmaz ufak boyutlara sahip olabiliyorlar. Raspberry Pi hiç kuşkusuz dünyanın en ufak bilgisayarı olarak günümüzde inanılmaz derecede dikkat çekmekte. Dünyanın en ucuz ve en ufak bilgisayarı olarak daha önce piyasaya sürülmüş olan Raspberry Pi son derece raabet görmüştü. Ardından cihazın ikinci versiyonu çıkarılmış ve ikinci versiyonda da beklenen başarıya ulaşılmıştı. Elimize ulaşan bilgiye göre Raspberry Pi’nin yeni bir versiyonu daha piyasaya sürülüyor. Resmi tanıtımı yapılan yeni bilgisayarın isminin Raspberry Pi 3 olduğunu ifade edebiliriz.

Pİ 3 ÖZELLİKLERİ

Yayınladığımız resimden de anlaşılabileceği üzre Raspberry Pi 3 donanımı inanılmaz derecede ufak. Raspberry Pi 3 mini bilgisayarında 1 GB RAM, 1.2 ghz hızında çalışmakta olan 4 çekirdekli işlemci, wi-fi desteği, bluetooth desteği gibi özelliklerin bulunmakta olduğunu kaydedelim.

%50 DAHA İYİ PERFORMANS !

Yapılan tanıtımda üreticisi tarafından yapılan açıklamada Raspberry Pi 3 modelinin önceki modellere göre çok daha iyi bir performans sunduğu kaydedildi. Verilen ifadeye göre Raspberry Pi 3 önceki Raspberry Pi versiyonlarına nazaran tam %50 daha iyi bir performans ortaya koyuyor.

Daha fazla donanımsal haberlerimize erişmek için tıklayınız

Emre Bey {Emre}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.