Reklam Alanı
Razer OSVR
Sanal Gerçeklik 1

Razer OSVR İle Üst Düzey Sanal Gerçeklik Deneyimi

Razer OSVR İle Üst Düzey Sanal Gerçeklik Deneyimi

 

Razer şirketi tarafından geliştirilen sanal gerçeklik gözlüğü Razer OSVR, son dönemin en başarılı sanal gerçeklik gözlüklerinden biri olmayı başardı. 5 inç ekran üzerinden görüntü verecek olan Razer OSVR, bununla beraber kullanıcılara sunduğu Full HD görüntü desteği ile rakiplerine yetişebiliyor. Bunun yanında görüntü yenileme hızı da 60 olarak belirlenen Razer OSVR bu sayede akıcı görüntü imkanı da sunmakta. Genel olarak diğer sanal gerçeklik gözlüklerinde olduğu gibi yakın uzak ayarları merceğinde yer aldığı Razer OSVR sanal gerçeklik gözlüğünde bağlantı ise USB kablo ile yapılıyor.

Razer OSVR
 

En Büyük Fark Leap Motion Teknolojisi

Razer OSVR sanal gerçeklik gözlüğünün rakiplerinden en büyük farkı ise Leap Motion teknolojiyi kullanması oldu. Zira diğer birçok sanal gerçeklik gözlüğünde hareket etkileşimini sağlamak için ekstra sensörler kullanılıyor. Fakat Razer OSVR sanal gerçeklik gözlüğünde Leap Motion teknolojisi sayesinde parmaklarınız cihaz tarafından algılanıyor ve tıpkı hareket sensörü gibi görev yapıyor. Yani başka hiçbir cihaza ihtiyaç duymadan sadece ellerinizle oyun ya da her hangi bir görüntüde harekete edebiliyorsunuz.
Bu özelliği ile büyük bir ayrıcalığı kullanıcılara sunan Razer OSVR sanal gerçeklik gözlüğü sadece Leap Motion sayesinde bile satış rakamlarını bir hayli arttıracak gibi. Zira bu teknolojinin zaman içerisinde de sürekli güncelleneceğinin haberinin verilmesi ve aktif bir sistem kullanılıyor olması da büyük bir artı.

Razer OSVR 2Razer OSVR 1

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Razer OSVR İle Üst Düzey Sanal Gerçeklik Deneyimi” üzerine 1 yorum

  1. Hüseyin dedi ki:

    Birçok firma sanal gerçeklik gözlüğü geliştirmeye başladı 3-4 yıl sonra bence çok daha efsane bir teknoloji olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.