Reklam Alanı
Donanım 0

Ricoh Theta 360 Derecelik Kamera

Ricoh Theta 360 Derece Kamera

Sanal gerçeklik gözlüklerinin kullanılabilmesi için mutlaka sanal gerçeklik teknolojisine göre çekilmiş videolar gerekiyor. Zira normal bir kamera ile çekilmiş olan görüntülerde net bir sanal gerçeklik ortamının oluşturması mümkün değil. Bu gereklilikle beraber artık teknoloji pazarında sanal gerçeklik çekimleri yapabilen 360 derece kameralarla tanışmaya başladık. Birçok firmanın yeni yeni giriş yaptığı 360 derece kamera teknolojisinin ilk temsilcilerinden biri ise Ricoh Theta oldu. Ricoh firması tarafından üretilen Theta 360 derece çekim kamerası aslında bu alanda ilk çıkış yapan kameralardan biri olarak göze çarpıyor. Küçük boyutuna ek olarak üzerinde teknoloji olarak da oldukça tatmin edici bir sistem barındıran Ricoh Theta 360 derece kamera birçok kullanıcının da ilk tercihleri arasında yer alıyor.

Anlık görüntü Çekimi

Ricoh Theta kameraların iki farklı serisi olduğunu söylemek gerekiyor. Ricoh Theta adı ile satışa sunulan seride sadece tek renk desteği sunulmasıyla beraber 360 derece çekim yapabilen çift lens bulunuyor. 4 GB dahili depolama alanı sunan Ricoh Theta, bunun dışında sadece video değil anlık görüntü çekebilen fotoğraflama teknolojisine de sahip. Boyut olarak oldukça küçük olduğunu söyleyebileceğimiz Ricoh Theta, kameraların kablosuz bağlantı sayesinde akıllı telefonlarla da doğrudan bağlantı kurabildiğini söylemek gerekiyor. Bu işlem içinse Ricoh Theta’nın her işletim sistemi için var olan uygulamasını indirmek ve telefona yüklemek gerekiyor.

Ricoh Theta

 

 

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.