Reklam Alanı
Oyun 2

Rise of the Tomb Raider için DX12 Müjdesi

Crystal Dynamics tarafından geliştirilen ve Microsoft tarafından yayınlanan Rise of the Tomb Raider ile ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre oyuna DirectX 12 desteği gelecek. Daha fazla performans almamızı sağlayacak olan DirectX 12, aynı zamanda grafik kalitesini de arttıracak.

Rise of the Tomb Raider’ın PC ve Xbox One oyun konsolu için yayınlandığını, PS4 sürümünün henüz piyasaya çıkış yapmadığını hatırlatalım. Oyunun yayıncılığını yapan Microsoft, geliştirici ekiple yaptığı anlaşma sonucunda ilk olarak kendi oyun konsolu olan Xbox One için yayınlamayı başardı. Rise of the Tomb Raider’ın PC sürümü geçtiğimiz ay çıkış yapmıştı. Oyunun PS4 versiyonu ise 2016’nın son çeyreğinde çıkış yapacak.

Oyunun PC versiyonuna sahip olan oyuncular yayınlanan DirectX 12 güncellemesi Steam üzerinden otomatik olarak indirilebilir. Oyunun dijital sürümüne Steam üzerinden sahip olan kullanıcıların yararlanabildiği bu güncellemenin yakın zamanda Windows Store içinde gelmesi bekleniyor. Oyuncuların ilk geri dönüşleri olumsuz yönde diyebiliriz. Birçok kullanıcı YouTube üzerinden oyunun DX 12 ile birlikte FPS düşüklüğüne neden olduğunu iddia ediyor.

Oğuzhan Oğuzhan {Oğuzhan}

“Rise of the Tomb Raider için DX12 Müjdesi” üzerine 2 yorum

  1. cane dedi ki:

    bu oyun çok kaliteli ve müjde verdikleri için teşekkürler bu oyunu sevmeyen yoktur umarım

  2. yusuf dedi ki:

    bu oyunu oynamak için dört gözle bekliyorum. oyuna sahibim fakat steam’den aybaşı falan indirebileceğim, akn sağolsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.