Reklam Alanı
Nedir? 1

Root Nedir?

Root Nedir?

Root kelimesinin sözlük anlamını kısaca patron olarak anlatabiliriz. Bir telefona root işlemi yapıldığında telefonun patronu siz oluyorsunuz.

Günümüzde root işlemi iki konuda bizlere yardımcı oluyor. Linux ve Android sistemlerde. Bu işlerden anlamayanlar için root işlemini kesinlikle önermiyoruz. Yapılan hataların kesinlikle geri dönüşü olmayabilir.

Belli bir işlem uyguladıktan sonra root yetkisine ulaşıyorsunuz. Root işlemini yapmak için internetten detaylı bir işlem yapmalısınız.

Android işletim sistemli bir cihazınıza root işlemini uyguladığınızda sistem üzerinde sınır kontrol sağlarsınız. Sistem yedeği alabilirsiniz. Değişik ROMlar yükleyebilirsiniz. Root işlemi gerektiren uygulamaları kullanabilirsiniz.

Eğer root işlemini kaldırmak istiyorsanız “firmware” programını yüklemelisiniz. Yüklediğiniz takdirde root işlemi kalkmış olacaktır.

 

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Root Nedir?” üzerine 1 yorum

  1. Salim dedi ki:

    Yapmak istiyorum telefona root aslında ama hiç denemediğim için bozup atmak istemiyorum 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.