Reklam Alanı
Reklam Alanı
Akıllı Saat 215 0

Samsung Akıllı Saatlerin en Büyük Problemini Çözüyor!

Amazon Hediye Çeki
Amazon Hediye Çeki

Samsung Akıllı Saatlerin en Büyük Problemini Çözüyor!

Samsung’un iki patenti akıllı saatlerin çözümü mü olacak?

 

Samsung Gear ve Apple Watch gibi akıllı saatler bu aralar en popüler teknoloji oyuncağımız. Sadece geçen sene 1,3 Milyon akıllı saat satılmış durumda. Fakat en büyük sorunları dar alandan dolayı yetersiz pil ömürleri. Bildiğiniz gibi akıllı saatler 1-2 gün gibi kısa bir kullanım ömrüne sahip fakat Samsung yeni patentli çözümü ile bu süreyi uzatmak ve daha fazla aküye sahip olmamızı istiyor.

Kordona Entegre Bataryası ile Samsung Gear S4

LetsGoDigital adli yayın organı Samsung Gear S4 e ait olduğu tahmin edilen iki yeni özelliği ortaya çıkardı. Resimde de görebileceğiniz gibi Samsung kordona entegre etmeye çalıştığı batarya ile akıllı saatlerin kullanım ömürlerini uzatmaya çalışıyor. Bir diğer avantajı ise saatin gövdesinde bu sayede daha fazla yer açılacağı ve bu alanın saate daha fazla özellik kazandırmak için kullanılacağı yönünde. Böylece bu çözüm ile kordonun her iki tarafında batarya bulunacak ve batarya ömrü gözle görülür biçimde uzayacak.

Kullanıcılar bataryayı tabi ki görmeyecek bildiğiniz gibi deri, silikon kordon gibi seçenekler mevcut ve kullanıcılar yine aynı şekilde tercih yapabilecek. Boşalan alan ise aynı zamanda saatin daha ince olmasına da yarayacak. Bilgiye göre bu alana ekstra kalp sensörü, kızılötesi, kamera, parmak izi okuyucu gibi bileşenler eklenebilecek.

Samsung Gear S4’e İkinci Bir Ekran

İkinci patent başvurusu ile Samsung akıllı saatinin bezeline ikinci bir ekran entegre ederek daha fazla özellik ve menü bildirimleri sunmak istiyor.Resimde detaylı bir şekilde tarif edilen özellik ses getirecek gibi görünüyor. Gear S3’ün sevilen özelliklerinden biriside Bezelin dönerek farklı fonksiyonlara erişebilmek olmuştu. Şimdi Samsung işi daha da ileri götürerek bezele ekstra bir ekran ekleyecek.

Bahsettiğimiz patentler Gear S4 ya da Gear Sport 2’ye entegre edildi mi daha teyit edilmedi fakat umarız en kısa sürede hayata geçer

Amazon Hediye Çeki
Amazon Hediye Çeki

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.