Reklam Alanı
Teknoloji 0

Samsung Electronics, Dünyadaki En Yüksek İşletme Karını Elde Ediyor!

Samsung Electronics, Dünyadaki En Yüksek İşletme Karını Elde Ediyor!

İşletmelerin kazançlarını inceleyen araştırma kuruluşları, 2017 yılı verilerini kullanıcılar için paylaşmaya, elde edilen verilerin şaşırtıcılığını paylaşmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda liderliği büyük bir farkla elinde bulunduran Apple, bu yıl büyük bir düşüş yaşayarak tüm alanlarda gelirlerinin büyük bir bölümünü Samsung’a bırakacak gibi görünüyor. Öyle ki; Samsung’un 2017 yılı içerisinde elde etmiş olduğu toplam gelir başta Google olmak üzere Facebook, Amazon gibi büyük şirketlerin toplam gelirlerinden daha fazla. Telefon dünyası içerisinde küçük adımlarla başlayan büyüme, bir anda sektörün liderliğine oturtmaya yetecek bir büyümenin meydana gelmesine neden oldu.

Kısa sürede meydana gelen hızlı büyüme Samsung’un işletme gelirlerinin de artmasına olanak sağladı. Toplamda 80’den fazla fazla alt şirketi ile birçok sektörde hizmet veren şirketin gelirleri sabit bir alandan gelmemekte olup tm alt şirketleri ortak kasaları ile meydana gelmektedir. Birçok kişininde tahminlerine göre şirketin büyümesini ve ana kazançlarının meydana gelmesini sağlayan ana sektör mobil alanında olduğu ifade edilmektedir. 2017 yılı içerisinde elde edilen kar oranının 11,6 Milyar olduğu göz önüne aldığımızda en yakın rakibine büyük oranda bir fark attığı gözlemlenebilmekte.

Akıllı telefon pazarının yanında bellek ve OLED ekran alanındaki üretimlerin giderek rağbet görmesi şirketin kar oranlarının büyük oranda değişmesine olanak sağlamıştır. Rağbet ve talep oranlarının bu şekilde artış göstermesi durumunda gelecek yılda da sektör liderliğini ve en kazançlı şirket olabilmeye hak kazanacak.

{phantaso}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.