Reklam Alanı
Teknoloji 2

Samsung Galaxy Gear A Özellikleri Açıklandı

Giyilebilir teknoloji sektöründe rekabet hızla artıyor. Özellikle giyilebilir teknoloji yelpazesi altında bulunan akıllı saatler bu rekabetin en çok kızıştığı sektör oluyor. Şimdiden, zirveye oynayacağı düşünülen Apple Watch ve Moto 360 gibi rakipleri karşısında bulunduran Samsung, tanıyacağı yeni akıllı saat ile zirveye oynayacağını belirtti.

 

Tizen Developer Summit 2015 etkinliğinde açıklanan Gear A akıllı saatin özellikleri açıklandı ve bekleyenleri heyecanlandırdı. Daha önceden de belirttiğimiz gibi Güney Koreli firma, saatlerine “dönen çerçeve” özelliğini ekleyerek; bu sektörde bir farklılık yapmıştı. Şimdiki yeni akıllı saatin açıklanan özellikleri ise bir başka iddialı!

 

Yuvarlak bir ekrana sahip olan Gear A, 1,65 inç ekran boyutuna sahip olarak gelecek ayrıca 360×360 piksel çözünürlük desteği ile ekran kalitesi sunacak. Cihaz; işletim sistemi olarak; Tizen işletim sistemini kullanacak ve çift çekirdekli Exynos 3472 yongaseti akıllı saat içerisinde yer alacak. Bu performansını ise 768 MB RAM ve 4 GB dahili depolama alanı ile destekleyecek cihazda; 250 mAh batarya yer alırken; tüm bunların dışında, nabız sensörü, jiroskop, GPS ve barometre gibi özellikler barınacak.

 

Güney koreli firmanın yeni akıllı saati ile nasıl bir başarı elde edeceği konusunda bir fikrimiz yok ancak şu an zirveye oynayan akıllı saatlerinin karşısına güçlü bir rakip olarak çıkacağı kesin.

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Samsung Galaxy Gear A Özellikleri Açıklandı” üzerine 2 yorum

  1. Kemal dedi ki:

    Çok güzel ; ama fiyatlarıda çok pahalı yakın zamanda japonların el uzatacağını düşünüyorum ):

  2. Selçuk dedi ki:

    Özellikler bir saat için iyi gibi gözüküyor ama bence bunlar başlangıç seviyesi. işlemci, ram, hafıza gibi özelliklerde 2-3 sene içinde çok geliştirmeler yaparlar. İyi geliri olmayanların akıllı saat almak için en azından 1-2 sene daha beklemesi iyi olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.