Reklam Alanı
Akıllı Telefon 1

Samsung Galaxy Note 7 Özellikleri

Apple’ın ezeli rakibi Güney Kore merkezli teknoloji devlerinden bir tanesi olan Samsung’ un amiral gemi serisi olan Galaxy S serisi dışında piyasaya üst segment telefonlar sunduğu (aslında bu cihazlar phablet olarak adlandırılıyor) Galaxy Note isimli seri özellikle kurumsal müşterilere hitap ediyor. Şirketin Galaxy Note serisine bu yıl içerisinde katmayı düşündüğü Galaxy Note 7 özellikleri de yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya devam ediyor.

Galaxy Note 7 şirketin son amiral gemisi Galaxy S7’nin ardından çıkacak en güçlü cihazı olacak. Aynı amiral gemide olduğu gibi suya ve toza karşı dayanıklılığı temsil eden IP68 sertifikası da Galaxy Note 7 özellikleri arasında listeleniyor. Bunun yanında Galaxy Note 7 işlemci tarafında Galaxy S7 gibi Qualcomm Snapdragon ve Samsung Exynos şeklinde 2 farkı işlemci seçeneği ile gelmeyecek. Teknoloji devi bu cihazında piyasaya Qualcomm Snapdragon işlemci barındıran tek bir varyasyon sunmayı tercih edecek. Cihazda kullanılacak olan işlemci ise Qualcomm Snapdragon ailesine en son eklenen ve hali hazırda en güçlü konumdaki Snapdragon 823 serisi. Bu işlemci Galaxy Note 7 özellikleri içerisinde göze en çok çarpan kısım.

Galaxy Note 7

Galaxy Note 7 özelliklerinin ardından son olarak cihazın tasarımına değinmek gerekirse üzülerek belirtmek istediğim bir nokta var; cihaz hakkında yapılan sızıntılar yazılı bilgilerden ibaret. Cihazın henüz herhangi bir şekilde tasarımını görebileceğimiz render ya da basın görselleri gibi şeyler sızdırılmış değil. Ancak yine de kullanıcıların Galaxy Note 5’te kullanılan metal ve cam odaklı tasarımdan memnun olduğu göz önünde bulundurulursa Galaxy Note 7’de de bu tasarımın devam ettirileceği söylenebilir.

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Samsung Galaxy Note 7 Özellikleri” üzerine 1 yorum

  1. sedat zorba dedi ki:

    Ddsssssss

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.