Reklam Alanı
Samsung 0

Samsung Galaxy S8 Nisan Ortasında Çıkabilir

Güney Koreli akıllı telefon üreticisi Samsung, yeni amiral gemisi modelini Nisan ayında tanıtmaya hazırlanıyor. Galaxy S8’in hangi ülkelerde satılacağı gizemini koruyor olsa da, Güney Kore medyasından gelen haberlere göre yeni telefonun tanıtım tarihi olarak 18 Nisan belirlendi.

Samsung Galaxy S8’in 18 Nisan’da tanıtılması, tüm ülkelerde bu tarihten itibaren satışa sunulacağı anlamına gelmiyor ne yazık ki. Yabancı basında yer alan haberlerde 18 Nisan tarihinin Samsung tarafından teyit edildiği, ancak cihazın tüm ülkelerde aynı anda satışa çıkmayacağı ifade edildi.

İsmini gizlemek isteyen bir kaynağın açıklamalarına göre ise Samsung Galaxy S8 ya Nisan ayının ilk günlerinde, ya da Mart’ın son demlerinde tanıtılacak. Tabii bu iki iddia da her zaman olduğu gibi sessizliğin korumayı sürdüren Samsung tarafından doğrulanmış değil.

Mart’ta üretip Nisan’da satışa çıkarabilir

Samsung’un Galaxy S8’in fabrikasyon üretimine Mart ayında başlaması, Nisan ayı geldiğinde de yaklaşık 10 milyon adet ilk parti ürünü dünya genelindeki müşterilerine sunması da beklentiler arasında.

Note 7 yüzünden mi ertelendi?

Yine Güney Kore medyasının iddiasına göre Samsung aslında Şubat ayında Galaxy S8 modelini tanıtmayı planlıyordu. Ancak Galaxy Note 7’nin fiyaskoyla sonuçlanması ve şirketin geri iade işlemleriyle meşgul olmasından kaynaklı gecikmeler yaşandı. Samsung bunun neticesinde S8’in çıkış tarihini ertelemek ve duyuruyu başka bir zaman gerçekleştirmek zorunda kaldı.

Gecikmeye sebep olan bir diğer etken ise Samsung’un Galaxy S8’de sıra dışı tasarım değişikliklerine gitme arzusu olarak gösteriliyor. Yeni amiral gemisinin tasarım sürecinin çok fazla vakit gerektirmesi ve üretim aşamasının beklenenden uzun sürmesi de S8’in Şubat yerine Nisan ayına ertelenmesine yol açmış olabilir.

Özellikleriyle büyüleyecek

Merakla beklenen Galaxy S8’in müşterilerin beklentilerini karşılamak adına muhteşem özelliklerle geleceği tahmin ediliyor. Özellikle Note 7’de yaşadığı kötü deneyimi silmek ve üzerine bulaşan lekeyi temizlemek isteyen Samsung, daha önce görülmemiş bir özelliklerde donanıma yer vererek kendini affettirmeye çalışabilir. Çerçevesiz ekranın kullanılacağı öne sürülen S8’de önceki S serisi modellerde yer alan fiziksel home tuşunun kaldırılması, yerine ekrana gömülü sanal butonların kullanılması da beklentiler arasında.

Bertan Kılıç {Bertan Kılıç}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.