Reklam Alanı
Akıllı Saat 1

Samsung Gear S2

Samsung , Gear S2 modeliyle akıllı saat sektörüne tekrardan eline aldı diyebiliriz. İlgi uyandıran yeni tasarımıyla gelen Gear S2 , bir önceki modeli olan Gear S e göre hem daha hafif hem daha ufak boyutlarda. Gear S de bir çok kişiden gelen “ağır saat, bir süre sonra kolum ağrıyor” şikayetlerine karşın böyle bir tasarım açıkcası gayet hoşumuza gitti.

Samsung Gear S2

Samsung Gear S2 , dönen çerçevesi ile bizleri çok şaşırttı ve diğer saatlere göre farklı bir tasarıma imza attı.

Ekran olarak 1.2” ile gelen saat Super Amoled 360×360 çözünürlüğünde dokunmatik ekrana sahip.Arayüzde dolaşmak için dönen çerçeveyi kullanmanız gerekiyor.

Gear S2 standart

Gear S2 Classic

Gear S2 3G şeklinde üretilen modeller 3 e ayrılıyor.

Tüm modeller aynı özelliklere sahip olan modelde home butonu saatin sağ altta bulunuyor ve sağ üstte geri butonu barındırıyor.

Samsung Gear S2 yan

Bu modelinde yeni işletim sistemi olan Tizen’i kullanan Samsung arayüz geçişleri olsun menü sadeliği olsun gerçekten bu konuda başarılı oluyor. Gear S2 de Tizen kullanılması daha fazla hız ve daha uzun pil anlamına geliyor.

Gear S2 de bir önceki modelinde olduğu gibi kalp ritim ölçer , bildirimler vb. özelliklere sahip ancak gelen aramayı yanıtlama yöntemi biraz değiştirildi. Gelen aramayı cevapla veya reddet diyebiliyorsunuz ancak konuşmayı saat üzerinden yapamıyorsunuz.

Yeni Samsung Gear S2 tüm Android cihazlar ile eşleşebiliyor. 1 GHz çift çekirdekli işlemci ve 512 MB RAM ile gelen Gear S2 de 4 GB depolama alanı kullanılıyor. Kullanılan sensörler arasında ; ivmeölçer , denge , kalp ritim ölçer , ortam ışığı , basınç ölçer gibi özellikler yer almakta. Bluetooth 4.1 ve NFC ile donatılan Gear S2 , 250 mAh lityum batarya ile geliyor. Ortalama bir kullanımda 3 gün kullanabileceğiniz bu yeni teknoloji oyuncağı yeni kablosuz şarj kitiyle geliyor.

Samsung Gear S2 şarj

Shealt ve Nike Running entegre gelen cihaz sporcular için sadeliği , şıklığı ve özellikle boyutu olarak çok ideal bir model olmuş diyebiliriz.

 

Kutu içeriğinde Kablosuz Şarj Aparatı , Şarj cihazı , daha kısa Kordon çıkıyor.

Samsung Gear S2 kutu

Fiyat olarak ise ,Gear S2 fiyatı 899 TL ,Gear S2 Classic fiyatı ise 999 TL den satışa sunuldu.

 

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Samsung Gear S2” üzerine 1 yorum

  1. Can dedi ki:

    Gear S2 Classic’de çok kolay yeni kordon bulunabilir ama normal Gear S2’de sadece orijinal kordon bulunabilir. O yüzden ben alacak olsam Gear S2 Classic alırım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.