Reklam Alanı
Akıllı Telefon 0

Samsung Note 7 Sonunda Resmi Olarak Tanıtıldı

Samsung Note 7 Sonunda Resmi Olarak Tanıtıldı

Samsung’un yeni amiral gemisi serisi olarak gösterilen Note serisi, tıpkı S serisi gibi artık Samsung’un en çok önem verdiği serilerden biri olmaya başladı. Şuan için piyasadaki en güncel versiyonu olarak gösterilen Note 5’in satışı hala devam ederken Samsung geçtiğimiz günlerde Note serisinin yeni bir üyesinin haberini vermişti. Herkes serinin yeni telefonunun Note 6 olarak gelmesini beklerken Samsung beklenenin dışında bir hamle yapmış ve serinin yeni ürününü  Galaxy Note 7 olarak adlandırılarak ciddi bir farklılık ortaya koymuştu. Bu zaman kadar sızdırılan detaylarda adı gibi teknik özellikler konusunda da epey bir farklılık ortaya koyacağı düşünülen yeni seri Note ürünü ise sonunda resmi olarak tanıtıldı.

Corning Gorilla Glass 5 İle Daha Dayanıklı Tasarım

Bu noktada tanıtımda ilk dikkati çeken özellik serinin yeni üyesi olan Note 7’nin artık çok daha sağlam olması oldu. Zira henüz bir hafta kadar önce tanıtılan yeni Gorilla Glass 5 dayanıklı camları Note 7 ile beraber geliyor. Çizilmeye karşı koruması olan ve düşmeye karşın tam %80 daha fazla koruma sunan yeni camlarla beraber Note 7’nin de darbelere karşı çok daha korunaklı olacağını söylemek mümkün. Bununla beraber her ne kadar son sızdırılan görsellerde Note 7 düz cam olarak gösterilse de tanıtımda Corning Gorilla Glass 5 ile beraber 2,5D kıvrımlı ekran kullanılacağı da ortaya çıkmış oldu. Ekran boyutu ise 5.7 inç olarak açıklandı ve çözünürlük değeri de 2K olarak gösterildi.

Exynos 8890 Yonga Seti

İşlemci konusunda ise Samsung emin adımlarla gitmeye karar vermiş. Zira S7 ve S7 Edge serisinde olduğu gibi Note 7 üzerinde de Exynos 8890 yonga setinin kullanılacağı açıklandı. Aslında bir üst model olarak gösterilen ve yakın zamanda piyasaya çıkması beklenen Exynos 8895 serisinin kullanılacağı düşünülüyordu fakat Samsung bu noktada kararını değiştirmedi. Exynos 8890 yonga setinin ise 4 GB RAM ile destekleneceğini de belirtelim. Ram konusunda da ilk gelen sızıntı haberlerinde 6 GB gibi bir rakam kullanılacağı da düşünülüyordu. Fakat Samsung yaptığı açıklamada yeni Android sürümü olan Android 7.0 ile beraber Ram tüketiminin de bir hayli azaldığını bunun için 4 GB miktarının oldukça yeterli olduğunun bilgisi verildi.

İris Tarayıcı Beklendiği Gibi Geldi

Note 7 ile beraber en çok merak edilen ve en çok fark yaratacak konulardan biri olarak iris tarayıcısı gösterilmişti. Zira sızıntılardaki gibi iris tarayıcının kullanılmasıyla beraber Samsung’un bu alanda önder olacağını da biliyordu. Tıpkı beklendiği gibi oldu ve Samsung söz konusu iris tarayıcı teknolojisini de tanıttı. Yapılan tanıtımda iris tarayıcısının kullanıcının gözünü algılayacağı ve bu kullanıcı dışında istendiği takdir de kimsenin telefonu açamayacağı da belirtildi. Bunun yanında artık standart haline gelen güvenlik önlemi parmak izi tarayıcı da yer alacak.

galaxy-note7_easy_visual01

S-Pen Çok Daha İşlevsel Hal Geldi

Tüm bu özelliklerinin yanı sıra Note serisini diğer akıllı telefonlardan ayıran en büyük özelliklerden biri olarak gösterilen S-Pen akıllı kaleminde artık çok daha işlevsel olduğu açıklandı. Elde edilen bilgilere göre kalem artık istenen kelimeleri çeviri yapabilecek, büyüteç görevi görebilecek ve ekranı bölebilecek. Akıllı kalemin hemen ardından dikkat çeken bir diğer nokta kamera. Burada Samsung’un bir sürpriz yaptığını da belirtelim. 12 mega piksel arka kameranın beklenenin aksine HDR çekim modu ve sıfır ışıkta çekim yapabilen Britecell sensörüne sahip olacağı açıklandı. Üst düzey tüm bu özellikleriyle beraber Samsung’un yeni amiral gemisinin 19 Ağustos tarihinde 3500 TL civarında bir fiyat ile satışa çıkacağı da düşünülüyor.

Note 7 S pen

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.